کد خبر: 804281 A

مدیر کل ورزش و جوانان قزوین مطرح کرد:

مدیر کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: برای تکمیل طرح‌های ورزشی استان قزوین به 6 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند هستیم.

مدیرکل ورزش و جوانان قزوین روز پنجشنبه در نشست روسا و نایب رئیسان و دبیران هیات های ورزشی استان که با حضور وزیر ورزش و جوانان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، افزود: درحال حاضر ۶۸۰ هزار مرتر مربع فضای ورزشی در استان وجود دارد.

عباس علایی مقدم اضافه کرد: در حال حاضر ۵۲ طرح فعال ورزشی در سطح استان وجود دارد که در صورت تامین اعتبار تا پایان سال آینده شاهد تکمیل و بهره برداری از آنها خواهیم بود.

به گفته وی سرانه ورزشی به ازای هر شهروند در استان قزوین ۵۵ سانتی متر است.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تاکنون ۴۴ طرح ورزشی در استان به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: برای تکمیل طرح های نیمه تمام موجود به ۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمندیم.

این مسئول ورزشی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای حضور ورزشکاران استان در بازی های آسیایی دوره گذشته شاهد حضور ۳۰۰ درصدی آنها نسبت به دوره قبل تر بودیم تا جایی که یک سوم مدال های پاراآسیایی توسط ورزشکاران این استان کسب شد.

وی ادامه داد: استان قزوین سال گذشته میزبان ۱۰۳ رشته ورزشی در سطح ملی بود و هم اکنون نیز میزبان ورزشکاران کانوپوی کشور است.

علایی مقدم همچنین فعالیت سمن های جوانان در قزوین را پررنگ دانست و گفت: استان قزوین دارای ۶۴ سازمان مردم نهاد فعال است تا جایی که در جشنواره جوان همه شهرستان ها برگزار کننده این رویداد بودند.

 

 

 

استان قزوین دولت سالن اجتماعات ورزش و جوانان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر