کد خبر: 803959 A

دانش آموزان قزوینی با کسب مدال های رنگارنگ طلا و نقره در دوازدهمین دوره لیگ پایا به استان قزوین بازگشتند.

به گزارش ایلنا از قزوین، مراسم استقبال از دانش آموزان اعزامی به دوازدهمین لیگ علمی پایا در مشهد مقدس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و مسئول بسیج دانش آموزی استان قزوین در ایستگاه راه آهن قزوین برگزار شد.

خیرالله رحمانی در این مراسم اظهار داشت: دانش آموزان استان در قالب ۵ گروه ۵ نفره در دوازدهمین لیگ علمی پایا در مشهد شرکت کرده و توانستند مدال های نقره و طلا را کسب کنند.

وی افزود: براساس سند بنیادین، باید تحولاتی در نظام آموزشی و دانش آموزان صورت بگیرد و دانش آموزان رتبه هایی را کسب کنند؛ خوشبختانه دانش آموزان دختر و پسر استان قزوین با شرکت در دوازدهمین لیگ علمی پایا توانستند موفقیت هایی را کسب کنند و امیدواریم در ادامه راه فضایی را فراهم کنیم تا دانش آموزان بتوانند درخشش قابل توجهی را کسب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: هرنوع حمایتی که برای دانش آموزان لازم باشد انجام می دهیم چراکه دانش آموزان سرمایه های اصلی ما محسوب می شوند و ما ماموریت داریم که در افق ۱۴۰۴ در میادین بین المللی حضور داشته باشیم.

10

رحمانی اضافه کرد: دانش آموزان در این لیگ توانستند خوش بدرخشند و شاهد رشد و موفقیت آنها باشیم و از این دانش آموزان تقدیر و تشکر داریم.

وی عنوان کرد: درخشش دانش آموزان افتخاری برای ما است و به خانواده ها نیز تبریک می گوییم و به قزوین افتخار می کنیم که دارای چنین دانش آموزانی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: دانش آموزان قزوین رتبه هایی را کسب کردند و قزوین از گذشته دارای رتبه هایی است و مفتخریم که امروز چهره های علمی و درخشانی همچون شما را داریم.

رحمانی یادآور شد: در دو هفته گذشته تیم والیبال دانش آموزی برای مسابقات کشوری به خارج از استان اعزام شد و ما امروز در جامعه مردانی را داریم که پهلوان باشند و برای تربیت دانش آموز در تراز نظام نیازمند دانش آموزان بااخلاق هستیم.

وی تصریح کرد: موفقیت قابل توجه دختران مایه افتخار است و تلاش کنیم که در مدارس تربیت همه جانبه باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: امروز تربیت دانش آموزان به صورت تک ساعتی لست و ما تلاش داریم که دانش آموز در زمینه های علمی و فناورانه تربیت شوند و با تمام قوا در خدمت دانش آموزان هستیم.

12

رحمانی بیان کرد: امروز ما هرچه داریم به برکت خون شهدا است و به برکت خون شهدا توفیق آن را داشته باشیم که ادامه دهنده راه شهدا و عزتمندی ایران باشیم.

کیانوش بهبودی از گروه آینده سازان در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: از یکم تا چهارم شهریورماه سالجاری برای حضور در دوازدهمین لیگ علمی پایا به مشهد مقدس اعزام شدیم و توانستیم مدال طلای گروهی در مقطع هشتم و رشته علوم پایه را کسب کنیم.

وی افزود: این لیگ علمی پایا دارای دومرحله بود که مرحله نخست آن مرحله انتخابی بود و 40 هزار نفر شرکت کرده بودند و از بین آنها، 10 نفر شرکت کرده و در مشهد به رقابت پرداختند.

این دانش آموز عنوان کرد: ما در این دوره از لیگ توانستیم رتبه اول در بین استان های مختلف را کسب کنیم که البته رشته ما به صورت انفرادی نیز برگزار شد و محمدمهدی علی اصغری توانست مدال نقره را در بین کسب کند.

بهبودی با اشاره به سطح مسابقات اضافه کرد: از آنجایی که دانش آموزان از قبل تعیین شده بودند، لیگ سطح بالایی را به خود اختصاص می داد و دانش آموزان بین المللی نیز توانستند مقامهایی را کسب کنند.

وی افزود: این لیگ بین دانش آموزان شیعه کشورهای مخلتلف برگزار شد و به نوعی یک دورهمی اسلامی بود.

به گزارش ایلنا، پنج تیم از استان قزوین در مسابقه گروهی دانش‎آموزی جهان اسلام حضور داشتند که در رشته‎های کارآفرینی و علوم پایه مدال طلا را از آن خود کردند.

 تیم‎ چالش‎های علمی و یکی دیگر از تیم‎های علوم پایه نیز به نشان نقره دست یافتند و ۲ دانش‎آموز استان هم در مسابقات انفرادی رتبه دوم را به دست آوردند و در مجموع استان قزوین، جایگاه اول مسابقات را از آن خود کرد.

در این مسابقات که در مشهد مقدس با حضور ۶۰۰ دانش‌آموز از ایران و ۶ کشور خارجی برگزار شد، پاکستان و انگلیس هم دوم و سوم شدند.

در بخش بین‎الملل لیگ، ۶ تیم از کشور‌های سوریه، لبنان، عراق، افغانستان، انگلستان و پاکستان حضور داشتند.

 

استان قزوین پاکستان دانش آموزان والیبال طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر