کد خبر: 803882 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین عنوان کرد:

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: استان قزوین در سه سال و نیم گذشته با بیش از 338 قرارداد پیشگام ملی در جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حمید رضا خانپور با اعلام این مطلب افزود: از ابتدای سال 1395 تاکنون، 470 هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران واگذار کرده‌ایم که بیشترین آمار واگذاری ها بر اساس مستندات قراردادها در شهرک صنعتی کمتر برخوردار به ترتیب شهرک صنعتی خرمدشت با 232 هکتار و شهرک صنعتی لیا 97 هکتار زمین صنعتی بوده است.

وی با اشاره به افزایش جذب سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی خرمدشت که یکی از شهرک های صنعتی امن برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی است، افزود: مشوق‌های اعطایی به واحدهای صنعتی، 7تا 13 سال معافیت مالیاتی، بهره مندی از مزایای صندوق ضمانت صنایع کوچک، کاهش عوامل نقدی و تقسیط بلند مدت حقوق انتفاع، بهره مندی از جاده ترانزیت شرق به غرب و مرکز ، پایین بودن هزینه‌های تسطیح اراضی برای ساخت و ساز، نزدیکی به بازار عمده محصولات صنعتی کشور و شناسایی منطقه قزوین در سطح بین المللی بعنوان یک منطقه صنعتی مناسب سرمایه گذاری است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ابراز امیدواری کرد: با اجرا و بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغالزایی بیش از 10 هزار نفر فراهم خواهد شد.

خانپور افزود: در سال رونق تولید و با توجه به تحریهای ظالمانه، خوشبختانه از ابتدای سال تاکنون با واگذاری 167 هکتار از اراضی شهرکها و نواحی صنعتی استان به 47 متقاضی سرمایه گذار، در سطح کشور بیشترین آمار جذب سرمایه گذار را به خود اختصاص دادیم که خود بیانگر عزم جدی مدیران ارشد استان با ایجاد بستر مناسب جهت سرمایه گذاران استان می باشد.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان با اشاره به استقبال خوب سرمایه گذاران از نواحی صنعتی کم برخوردار و محروم استان گفت: در طول این سه سال گذشته 14 قرارداد در ناحیه صنعتی آوج با متقاضیان سرمایه گذار منعقد شده که از لحاظ آماری رتبه چهارم در بین شهرکها و نواحی صنعتی استان در جذب سرمایه گذار بوده است.  

خانپور تصریح کرد: خوشبختانه با توجه به رشد چشمگیر میزان سرمایه گذاران در شهرکها و نواحی صنعتی در سه سال اخیر و قرارگیری استان قزوین بعنوان رتبه برتر در جذب سرمایه گذار، شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در سالجاری از گروه 2 ساختار مدیریتی به گروه1 ارتقا یافت و همچنین خاطر نشان کرد زمین ساختمان اداری شرکت بعد از  ۱۵ سال بلاتکلیفی با آغاز عملیات اجرایی آن در سال گذشته در مرحله پایانی ساخت  وساز بوده که تا چند ماه آینده بهره برداری خواهد رسید.

این مسئول با اشاره به مهمترین برنامه های حمایتی از صنایع کوچک در طول سه سال اخیر یادآور شد: برگزاری اولین رویداد استارتاپی صنایع کوچک در کشور، برگزاری اولین رویداد نمایشگاهی رفع نیاز فناورانه صنایع کوچک در کشور، راه اندازی کنسرسیوم صادراتی در کشور روسیه و عراق، تشکیل خوشه صنعتی شیرینی سنتی قزوین، برگزاری بیش از سه نمایشگاه توانمندیهای صنایع کوچک، برگزاری بیش از 310 دوره آموزشی برای مدیران و پرسنل واحدهای تولیدی وصنعتی، برگزاری 40 تور صنعتی داخل و خارج از استان،  حمایت و اعزام 139 واحد تولیدی جهت حضور در نمایشگاههای ملی و بین المللی با اختصاص یارانه نمایشگاهی، اعزام هیئت های تجاری به خارج از کشور و.. از مهمترین اقدامات حمایتی و نرم افزای از واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و صنفی بوده است.

خانپور از جذب پنج سرمایه گذار خارجی از کشورهای فرانسه، آلمان، ترکیه و عراق با سرمایه گذاری 440 میلیون یورو و اشتغال یکهزار و 112 نفر در شهرکهای صنعتی کاسپین، لیا خبر داد و گفت: از این پنج واحد تولیدی سه واحد به بهره برداری رسیده و در مرحله تولید قرار دارند و دو واحد صنعتی در مرحله ساخت و ساز می باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های‌صنعتی استان در پایان افزود: بازدید میدانی و مدیران اقتصادی با توجه به ظرفیت‌ها و بسترهای مناسب استان سعی کرده ایم تمامی موانع و مشکلات سرمایه گذاران در جلسات تیم اقتصادی که با حضور شخص استاندار و یا معاونین ایشان برگزار می شود در داخل استان حل و فصل شود.

استان قزوین زمین سرمایه گذاران مدیر عامل شرکت یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر