کد خبر: 802854 A

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 20 واحد پرورش بوقلمون با حدود 110 هزار قطعه در استان قزوین فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی شاپورزاده در دیدار با مدیرعامل و دیگر مدیران شرکت کشت و صنعت زیاران-طالقان شهرستان آبیک اظهار کرد: در استان قزوین 20 واحد پرورش بوقلمون فعالیت دارند که حدود 110 هزار قطعه در این واحدها وجود دارد.

وی با اشاره به أخذ مجوز مدیران شرکت کشت و صنعت زیاران-طالقان شهرستان آبیک برای پرورش 36 هزار قطعه بوقلمون افزود: در فاز نخست  پرورش16 هزار قطعه  در دستور کار مدیران شرکت قرار گرفته که سن آنها کمتر از 15 روز است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: در فاز دوم پرورش20 هزار قطعه دیگر در دستور کار شرکت صنعت و صنعت زیاران-طالقان شهرستان آبیک قرار می‌گیرد.

شاپورزاده اضافه کرد: تولید مرغ گوشتی و پرورش پولت در برنامه کاری این شرکت قرار دارد.

کشت و صنعت زیاران ظرفیت ایجاد اشتغال 300 نفر را دارد

شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در این دیدار گفت: در گذشته این کشت و صنعت نقش بسیار موثری در عرصه تولید و اشتغال داشته و طبق آمار أخذ شده 700 نفر در این مجموعه مشغول به کار بوده‌اند.

وی افزود: به همت بخش خصوصی، تلاش برای احیای دوباره این شرکت کشت و صنعت و بازگشت به چرخه تولید در دستور کار قرار گرفته است.

این مسئول ادامه داد: راه‌اندازی شرکت کشت و صنعت زیاران-طالقان با سرمایه‌ای حدود 90 میلیارد ریال آغاز شده که برای دریافت تسهیلات هم اقدام شده است.

فرماندار شهرستان آبیک اضافه کرد: این شرکت ظرفیت ایجاد اشتغال برای 300 نفر را دارد که لازم است مسئولان در فراهم کردن زیرساخت‌های این شرکت مساعدت لازم را داشته باشند.

 

استان قزوین اشتغال جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر