کد خبر: 802817 A

دادستان قزوین مطرح کرد؛

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین گفت: نزاع‌های مسلحانه در قزوین افزایش چشمگیری داشته و باید راهکاری برای کنترل آن اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمد قاسمی روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با جرایم خاص استان قزوین افزود: در سه ماهه نخست سال جاری آمار سرقت در استان ۵۹ درصد رشد داشته است که بسیاری از مسایل در این زمینه تاثیر گذار بوده اند.  

وی اضافه کرد: دستگیری سارقان و محکومیت آنها بدون داشتن برنامه‌ها و طرح‌های پیشگیرانه تاثیر و فایده‌ای در کاهش وقوع اینگونه جرایم ندارد و باید با برنامه ریزی درست تر کاری کنیم که هزینه ارتکاب جرم در جامعه بالا برود.

قاسمی ادامه داد: اگرچه دستگاه‌های مختلف در پیشگیری از جرم نقش دارند اما اذهان عمومی برای برخورد با سارقان در درجه اول از دستگاه قضا و سپس نیروی انتظامی انتظار رسیدگی دارند.

 وی با بیان اینکه باید علل افزایش سرقت و راهکارهای جلوگیری از آن با جدیت بررسی شود، ادامه داد: باید در راستای جلوگیری از افزایش آمار سرقت، مصوبات این جلسات به طور دقیق اجرایی شوند و با دستگاه های متخلف یا سهل انگار در این زمینه نیز برخورد صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین افزود: اینگونه جرایم علاوه بر خود محکومان تبعات اجتماعی و روانی بالایی برای جامعه داشته و فضای ناامنی را ایجاد می‌کند بنابراین به طور قطع، پیشگیری کردن از آن بهتر و موثرتر از تدابیر برخوردی و افزایش ورودی پرونده‌های سرقت در محاکم است.

وی تاکید کرد: به ویژه در خصوص اماکن دولتی که جزو اموال عمومی هستند باید به طور جدی تری در این زمینه عمل کرد تا شاهد سرقت آنها نباشیم.

قاسمی همچنین به موضوع نزاع در استان اشاره کرد و گفت: نزاع‌های مسلحانه در قزوین افزایش چشمگیری داشته و باید راهکاری برای کنترل آن اندیشیده شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: وقتی در جامعه تعداد افراد دارای سلاح مجاز به ویژه از نوع شکاری افزایش یابد خود به خود درگیری مسلحانه نیز اتفاق می‌افتد بنابراین پیشنهاد می‌شود با همکاری دستگاه انتظامی برای محروم کردن افراد از سلاح‌های مجاز نیز طرح‌هایی در نظر گرفته شود.

 

 

 

 

استان قزوین انقلاب جامعه دادستان عمومی و انقلاب رشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر