کد خبر: 802808 A

حبیبی تاکید کرد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین با اشاره به وجود واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار زیاد و جامعه کارگری بزرگی در استان بر تلاش تشکیلات خانه کارگر با اتحاد و همدلی برای حل مشکلات کارگران تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منوچهر حبیبی روز دوشنبه در دیدار با تشکل‌های کارگری استان ضمن گرامیداشت هفته دولت، افزود: نرخ بیکاری استان در پایان بهار امسال ۱۰.۶ بوده که نسبت به سال گذشته ۶ دهم درصد و نسبت به متوسط کشوری ۲ دهم درصد پایین‌تر است.

وی اضافه کرد: کاهش نرخ بیکاری اثر خود را در تعداد تعدیل نیروی واحدهای تولیدی استان گذاشته و نتایج مطلوب آن در این بخش با توجه به آمار و ارقام قابل مشاهده است.

حبیبی با تاکید بر انسجام، همدلی و هماهنگی بین تشکل‌های کارگری، افزود: استان قزوین شرایط ویژه‌ای نسبت به سایر استان‌ها دارد و از واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار زیاد و جامعه کارگری بزرگی برخوردار است و می‌طلبد که تشکیلات خانه کارگر با اتحاد و همدلی برای حل مشکلات کارگران تلاش کنند.

معاون استاندار گفت: با توجه به شرایط اقتصادی سخت به واسطه اعمال تحریم‌های بین المللی، کارفرما و کارگر بخش خصوصی به سختی به امر تولید مشغول هستند و امیدواریم با تدبیر دولتمردان و فعالان عرصه اقتصاد از این مرحله سخت عبور کنیم.

این مسئول تصریح کرد: تحت تاثیر جنگ اقتصادی دشمنان، کارگران برخی از واحدها دو یا سه ماه حقوق دریافت نکرده‌اند، اما همراهی مجموعه خانه کارگر موجب پیشبرد اهداف صنعتی استان و حل مشکلات کارگری خواهد شد.  

معاون استاندار قزوین تاکید کرد: موضوع کارگران از مهمترین دغدغه‌های مسئولان ارشد استان است و در تمام جلسات اقتصادی استان پیگیری و حل مشکلات آنها در دستور کار قرار دارد.

حبیبی با اشاره به مشکلات واحد تولیدی کنتورسازی یادآور شد: در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان درخصوص وضعیت این کارخانه تصمیم‌گیری شد تا مشکل کارگران آن هرچه سریعتر حل شود.  

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی افزود: قزوین مهد دولتمرد بزرگ، شهید رجایی، بوده که مایه مباهات این مرز و بوم است و باید همواره یاد و خاطره ایشان را گرامی داشت. 

آمار و ارقام جامعه جنگ مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر