کد خبر: 802800 A

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قزوین خواستار شد:

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: اطلس جغرافیایی جرائم سرقت که از مصوبات گذشته بوده، باید هر چه زودتر تدوین نهایی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، حجت الاسلام محمد حیدری روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با جرایم خاص که با موضوع سرقت در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین تشکیل شد، افزود: هم اکنون چند کارگروه و ستاد در استانداری، نیروی انتظامی و دادگستری استان با همین موضوع فعال بوده و هرکدام نیز جلساتی در این خصوص داشته اند اما با این جلسات موازی و کلی گویی کار به نتیجه لازم نخواهد رسید.

وی اضافه کرد:در همین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با جرم برای تحقق نتیجه مطلوب؛ جای استانداری، فرمانداری و شهرداری‌ها به عنوان دستگاه‌های تاثیرگذار خالی است و باید آنها نیز پای کار بیایند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: اطلس جغرافیایی جرایم سرقت که جزو مصوبات قبلی این جلسات بوده باید هرچه زودتر تدوین نهایی شود تا به یک ارزیابی و برنامه ریزی بهتر در مقابله با اینگونه جرایم برسیم.

وی گفت: تدوین این اطلس می‌تواند به ما کمک کند که کدام دسته از سرقت‌ها در کدام مناطق بیشتر عمومیت دارد و تصمیم درست درخصوص هرکدام از آنها چه می‌تواند باشد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل قزوین افزود: به منظور رصد بهتر این جرایم، بازار فروش اموال مسروقه هم باید به دقت رصد و شناسایی شوند.

 

 

 

استان قزوین انقلاب پیشگیری از وقوع جرم سرقت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر