کد خبر: 802797 A

26 طرح هادی روستایی بویین زهرا روز دوشنبه همزمان با سومین روز از هفته دولت با حضور علی رحمانی فرماندار این شهرستان،اکرم نجفی مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری قزوین و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوئین زهرا گفت: برای بهره برداری از این طرح‌ها ۸۵ میلیارد و ۷۵۵ میلیون ریال از محل منابع داخلی این نهاد هزینه شده است.

پرویز یوسفی فخر افزود: طرح‌های به اجرا درآمده شامل ۱۲۳ هزار متر مربع آسفالت معابر روستایی، یک هزار و ۹۰۰ متر مربع سنگ فرش و ۵۲۰ متر طول جدولگذاری در ۲۶ روستای شهرستان بوده است.

وی میزان اعتبارات طرح هادی روستایی بویین زهرا را در سال جاری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: عملیات اجرای طرح هادی امسال در ۷۱ روستای شهرستان اجرا شده که مهمترین آن اجرای ۳۰۰ هزار متر مربع آسفالت معابر است.

به گفته وی، در اجرای طرح هادی روستایی، اجرای عملیات زیرسازی و جدولگذاری برعهده دهیاری ها گذاشته شده و آسفالت معابر روستایی نیز توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

یوسفی فخر خاطرنشان کرد: از ابتدای تاسیس بیناد مسکن در این شهرستان تا سال ۸۶ بالغ بر ۱۷۵ میلیارد ریال در حوزه طرح هادی روستاهای بویین زهرا هزینه شده که تخصیص ۲۲۰ میلیارد ریالی این طرح در سال ۹۷ بیانگر توجه دولت به مسایل روستاها است.

شهرستان بویین زهرا با ۱۱۸ روستای دارای سکنه در ۵۵ کیلومتری جنوب قزوین واقع شده است.

 

دولت زهرا علی رحمانی مسکن بوئین زهرا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر