کد خبر: 802598 A

درمراسمی با حضور استاندار قزوین یک طرح آب و خاک در شهرستان آوج افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت در مراسمی با زاهدی استاندار، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ، علیرضایی فرماندار آوج، مسئولان استانی و شهرستانی پروژه آبیاری کم فشار  در روستای قمیشلو از توابع بخش آبگرم این شهرستان افتتاح شد.

طرح سامانه آبیاری کم فشار در سطح 260 هکتار از اراضی گندم، جو و ذرت این شهرستان اجرا شده است .

برای اجرای این طرح13  میلیارد  ریال هزینه شده است که از این میزان 11میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات سال 96   و یک میلیارد و   300 میلیون ریال از محل خودیاری تامین شده است.

 طرح سامانه نوین آبیاری اراضی طرح عمومی روستای قمشلو از نوع کم فشار در سطح 260هکتار، با استفاده از حقابه از چهار حلقه چاه آب کشاورزی مجاز تامین می شود که لوله های پلی اتیلن و کلیه لوازم و تجهیزات بکاررفته در طرح نیز از شرکت های داخلی مورد تائید وزارت جهاد کشاورزی تامین شده است.

با اجرای این طرح علاوه بر بهبود کمی وکیفی محصول ،کاهش مصرف سموم، کود شمیایی و استهلاک ماشین آلات  ، میزان 500 هزار مترمکعب آب صرفه جوئی خواهد شد.

همچنین  اجرای این طرح علاوه بر تداوم تولید و تثبیت اشتغال زمینه اشتغال غیرمستقیم برای  25 نفر در در منطقه را فراهم می کند.

 

خاک دولت فرماندار کشاورزی رئیس سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر