کد خبر: 802317 A

استاندار قزوین عنوان کرد:

استاندار قزوین گفت: وظایف شهردرای ها بسیار متنوع است و توقع مردم این است در مدیریت شهری به همه برنامه های شهری توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در آئین افتتاح فاز دوم پارک امام علی(ع) بیان کرد: گاهی شهرداری صرفا به امور ترافیکی، ورزش و یا امر دیگر می پردازند اما با توجه به فعالیت های انجام شده در شهرداری قزوین، به همه امور شهری رسیدگی می شود.

وی گفت: وظایف شهرداری ها بسیار متنوع است و توقع مردم این است در مدیریت شهری به همه برنامه های شهری توجه شود.

استاندار قزوین اظهار کرد: شهرنشینی تیغ دو دم است که گاهی شهر بر اثر طراحی شهری را تبدیل به مجموعه ای از آهن و سیمان می کند و فضای طبیعی را که فطرت بشر به آن گرایش دارد از او می گیرد؛ اما در عین حال شهرها با مدیریت شهرداری ها، می توانند فضای خوبی برای زندگی باشند و انسان در این فضای شهری می تواند با طبیعت نیز مانوس شد.

زاهدی افزود: زندگی شهری ما را از هم دور می کند و امروز نقش پیاده راه ها در برقراری ارتباط اجتماعی مردم بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: امروز زندگی شهری به گونه ای شده که مردم رابطه چندانی باهم ندارند و شهرداری قزوین با توجه به پیشینه تاریخی شهر، با ساخت پیاده راهها به این امر نیز توجه داشته است.

گفتنی است در هفته دولت، حدود 928 پروژه با 670 میلیارد تومان اعتبار در استان قزوین افتتاح می شود و شهرداری با 61 میلیارد تومان در این پروژه ها حضور دارد.

 

استان قزوین دولت شهرداری شهرنشینی طراحی شهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر