کد خبر: 802103 A

مدیرعامل هلال احمر استان خبر داد:

کاروان سلامت جمعیت هلال احمر قزوین به منظور اجرای طرح نذر آب برای دومین سال متوالی به شهرستان هامون در سیستان و بلوچستان اعزام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیر عامل‌جمعیت هلال احمر استان قزوین روز یکشنبه در این خصوص‌گفت: این کاروان داوطلبان هلال احمر در مرحله دوم طرح نذر آب با رویکرد درمانی، فرهنگی، حمایتی و آموزشی به مدت یک هفته در مناطق محروم شهرستان هامون استان سیستان و بلوچستان خدمات داوطلبانه ارایه خواهند کرد.

حسن آصفی افزود: اعضای تیم اعزامی به این مناطق در حوزه درمانی، پزشکان فوق تخصص، متخصص  شامل گوش و حلق و بینی، جراح ، طب اورژانس ، دندانپزشک ، پزشکان عمومی و روانپزشک هستند.

وی اضافه کرد: همچنین روانشناسان، مشاوران مامایی، متخصصان زنان و زایمان و اپتومتریست جهت بررسی بینایی سنجی دانش‌آموزان به منظور تهیه عینک و تکنسین های دارویی و همچنین آرایشگر همراه تیم ، جهت ارائه خدمات داوطلبانه خواهند بود.

آصفی همچنین گفت: علاوه بر ارائه خدمات درمانی و داروئی برگزاری کارگاههای آموزشی، بهداشتی و آسیب های اجتماعی از دیگر برنامه های کاروان سلامت استان قزوین به شمار می رود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر قزوین با بیان اینکه یکی از نکات مهم در اجرای طرح نذر آب ۲ بررسی و رفع مشکلات آب آشامیدنی روستاهای شهرستان به همت و تلاش خیران استان قزوین است،گفت: به همت این خیران تانکرهای مورد نیاز روستاهای این شهرستان تهیه شده است.

آصفی افزود: اهدای سبدهای حمایتی در قالب سبدهای غذایی و بهداشتی و لوازم التحریر برای کودکان و اجرای برنامه های فرهنگی جمعیت هلال احمر قزوین در شهرستان هامون با حضور تیم های داوطلبان و تیمهای سحر از دیگر برنامه های مرحله دوم طرح نذر آب است.

طرح نذر آب توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی از سال گذشته در استان های کم آب کشور اجرا می شود و هرکدام از استان‌ها معین یکی از مناطق این استان ها هستند.

جمعیت هلال احمر سلامت سیستان و بلوچستان مشکلات هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر