کد خبر: 800944 A

سرپرست فرمانداری البرز در پاسخ به ایلنا مطرح کرد:

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز گفت: انتخابات پنجمین دوره شوراها در نصرت آباد به عنوان روستا و به صورت مستقل با هماهنگی وزارت کشور برگزار شده بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، نشست خبری سرپرست فرمانداری شهرستان البرز به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمد نصیری در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا که آیا شورا و دهیاری نصرت آباد در انتخابات شورا تخلف داشته‌اند، اظهار کرد: سال 93 در زمان غلامرضا حسن پور فرماندار وقت البرز به عنوان معاونت فرمانداری مشغول به کار شدم که 10 روز بعد انتصاب، عمده شوراهای فعلی و چند معتمد دیگر به فرمانداری اعلام کردند می خواهیم از الوند جدا شده و هویت مستقل داشته باشیم.

وی افزود: به این افراد اعلام شد که این موضوع، کار ساده‌ای نیست و از راههای قانونی باید پیگیری شود و باید به عنوان مطالبه مردم به شهرداری اعلام لایحه کرده و به شورا ارسال شود تا موافقت کند.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز ادامه داد: بعداز موافقت شورا، موضوع انفصال نصرت آباد از الوند به فرمانداری اعلام می شود تا در حوزه تقسیماتی پیگیری شود.

نصیری اضافه کرد: همین آقایان درخواست دهنده انفصال نصرت آباد از الوند، طوماری با 300 یا 400 امضا به فرمانداری وقت ارسال کردند و پیگیری به بنده واگذار شد و در شورای شهر دوره چهارم با موضوع موافقت و مصوب شد.

این مسئول ادامه داد: مصوبه شورای شهر الوند به استانداری قزوین ارسال شد و در روند ادارای قرار گرفت؛ از سویی درخواست کنندگان نزدیک انتخابات مطرح کردند که می‌خواهیم انتخابات مستقل برای پنجمین دوره شورا داشته باشیم که در کارگروه زیربنایی استان قزوین با اکثریت آرا، با این مهم موافقت شد و به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان موضوع ارجاع و مورد قبول هم واقع شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان البرز اضافه کرد: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری وقت قزوین طی نامه ای مکتوب، موضوع موافقت شورای برنامه‌ریزی استان برای انتزاع نصرت آباد از الوند رابه معاون سیاسی وزیر کشور اعلام کرد.

نصیری خاطرنشان کرد: دو یا سه روز قبل برگزاری انتخابات پنجمین دوره انتخابات شوراها، اعلام شد که به صورت مستقل انتخابات در نصرت آباد به عنوان روستا برگزار شود که کد داده شد و کاندیداها ثبت نام کردند و انتخابات در این روستا به صورت مستقل برگزار شد.

وی یادآورشد: در خصوص خلاف یا صحت برگزاری انتخابات پنجمین دوره انتخابات شوراها در نصرت آباد و وجود تخلفات دهیاری یا شورا، مراجع قضایی باید اعلام نظر کنند.

 

استان قزوین انتخابات دولت وزارت کشور روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر