کد خبر: 800651 A

فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف محموله خارجی قاچاق به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و مقادیری مواد مخدر در عملیات مشترک بین پلیس قزوین و کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سردار مهدی حاجیان روز چهارشنبه در تشریح این خبر، بیان داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اقدامات اطلاعاتی انجام شده توسط پلیس آگاهی استان، ماموران از انتقال یک محموله قاچاق خارجی از استان های جنوبی به یکی از استان های شمال غرب کشور از طریق یک دستگاه اتوبوس مطلع شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تلاش عوامل پلیس آگاهی قزوین و تکمیل اطلاعات لازم طی هماهنگی های انجام شده، اطلاعات در اختیار ماموران پلیس آگاهی استان کردستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: عوامل پلیس آگاهی استان کردستان پس از دریافت اطلاعات و اجرای اقدامات فنی و مراقبتی در محور دیواندره به سقز موفق به شناسایی اتوبوس حامل محموله قاچاق شده و خودور را به سرعت متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی ماموران از اتوبوس ۷۹ هزار و ۸۰۰ نخ سیگار خارجی و ۶ تلویزیون ۴۹ اینچ، ۲۳۰ اسپری خوشبوکننده خارجی قاچاق و مقدار۶ کیلو و ۹۰۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و در این خصوص راننده اتوبوس و مسافر حامل مواد مخدر دستگیر شده و به همراه کالای مکشوفه به مقر پلیس انتقال یافتند.

حاجیان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی راهی مراجع قضائی استان کردستان شدند، گفت: کارشناسان ارزش تقریبی کالای خارجی قاچاق کشف شده را بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

 

استان قزوین عملیات مشترک قاچاق مواد مخدر کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر