کد خبر: 800521 A

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد قزوین :

مدیر کل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: اقدامات جزیره‌ای در حوزه فرهنگ کارگشا نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمدحسین اسماعیلی ظهر امروز -چهارشنبه30 مرداد ماه- در مراسم  معارفه خود که در سالن جلسات شهید امامی برگزار شد، اظهار داشت: قزوین جایگاه ذوق و هنر است که اساتید بسیاری در آن حضور دارند و قزوین منشا شعر و موسیقی و آواز است.

وی مطرح کرد: شناسایی بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ محوطه و بنای تاریخی در کمتر از یک درصد ایران نشان از غنای تاریخی و فرهنگی قزوین است و قزوین دروازه بهشت است.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان در کنار سایر نهادهای فرهنگی در تلاش است تا ضمن صیانت از این غنای فرهنگی، در رشد و اعتلای فرهنگ اسلامی و ایرانی براساس اسناد بالادست گام بردارد.

وی عنوان کرد: برنامه های ما در اداره کل در سه حوزه اصلی، برنامه ریزی و ساماندهی می شود که این برنامه ها شامل صیانت و تعالی هویت فرهنگی سبک زندگی ایرانی و اسلامی، حمایت و تقویت آفرینش ها و تولیدات فرهنگی و هنری، تبیین نقش فرهنگی قزوین در کشور است.

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: برنامه هایی همچون ارتقای جایگاه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از حوزه تولیدات و صنایع حوزه فرهنگی، تقویت هرچه بیشتر تشکل ها و انجمن های تخصصی با تاکید به ظرفیت های هنرمندان و جوانان،  تاکید بر اخلاق گرایی و تقویت و ترویج اخلاق و پرهیز از سیاست زدگی  و ایجاد آرامش و تنش زدایی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مدنظر است.

 

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ایران فرهنگ و ارشاد اسلامی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر