کد خبر: 800483 A

استاندار قزوین :

استاندار قزوین گفت: بین هفت تا هشت درصد تولید ناخالص کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید و فرهنگ اسلامی استان قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین به عنوان یک استان دارای ریشه در فرهنگ و تمدن ایران است و در کاوش های فعلی، سابقه بیش از ۹هزار سال سابقه تمدن را به خود اختصاص می دهد و وجود شخصیت های بزرگی در عرصه های دینی فرهنگی و ادبی نیز در آن دیده می شود.

وی عنوان کرد: امروز با وجودی که به قزوین بی توجهی کردیم  اما استعدادهای فراوانی در آن وجود دارد که استفاده از این ظرفیت ها وظیفه ما است.

استاندار قزوین عنوان کرد: نقش قزوین در اقتصاد  کشور کمتر از یک درصداست  اما بین ۷تا ۸درصد تولید ناخالص کشور را شامل می شود و در فرهنگ و هنر نیز می تواند بیش از این نقش داشته باشد.

زاهدی ادامه داد: همه باید به کمک هم این ظرفیت ها را بروز و ظهور دهیم تا قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران، مسئله خوشنویسی را در کشور هدایت کند.

وی ادامه داد: مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دارای سوابقی در وزارت فرهنگ هستند و فعالیت خود را از صفر در وزارت فرهنگ و ارشاد شروع کردند و مطمئنا با همکاری شما و مدیران دستگاه های استان دوران بهتری را خواهیم داشت.

استاندار قزوین در پایان از خدمات حجت الاسلام حسینی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و تشکر کرد و محمدحسین اسماعیلی مدیر جدید را به عنوان یک فرد فرهنگی که تمام سطوح مدیریتی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی کرده و آشنا با مقوله فرهنگ و هنر است، معرفی کرد.

 

تمدن جامعه اسلامی فرهنگ و ارشاد اسلامی مراسم تودیع و معارفه وزارت فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر