کد خبر: 800034 A

در نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین مطرح شد؛

جانشین ستاد هماهنگی خدمات سفر پس معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: لازم است ظرفیتهای گردشگری مغفول استان قزوین به سرمایه‌گذاران معرفی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فرخزاد روز دوشنبه در نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین افزود: در سال رونق تولید لازم است که تقویت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیز گام های جدی تری برداریم و به کار سرمایه گذاران تسهیل ببخشیم.

وی با تاکید بر معرفی ظرفیت های گردشگری مغفول به سرمایه گذاران، گفت: به عنوان نمونه برخی چشمه‌ها در مناطق طارم سفلی از ظرفیت های گردشگری بالایی برخوردار هستند اما مورد غفلت واقع شده و لازم است که به سرمایه گذاران معرفی شود تا شاهد رونق گردشگری در این مناطق باشیم.

وی افزود: اگر سرمایه گذاری در حوزه گردشگری وجود دارد نباید در مسیر بوروکراسی بماند و لازم است که اصلاح ساختارها برای تسریع سرمایه گذاری صورت پذیرد.

 لزوم زیرساخت های لازم برای امنیت گردشگری

فرخ زاد شهریور ماه را پیک سفرها در استان قزوین ارزیابی کرد و اظهار داشت: پیش بینی شده ۶ میلیون سفر در ایام محرم و صفر از استان عبور کرده و یا اقامت داشته باشند و لازم است که زیرساخت‌های لازم برای توسعه و امنیت گردشگری فراهم شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه استان ما فقط شهر قزوین نیست، اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری باید در تمام نقاط استان مورد توجه قراربگیرد و مخصوصا در کنار تاسیسات آبی نظیر سدهای نهب، بالاخانلو، کیخنان، آب گرم یل گنبد و آبگرم که از جاذبه های گردشگری در جنوب استان قزوین محسوب می‌شوند، تمهیدات لازم برای رفاه حال گردشگران اتخاذ شود.

فرخزاد همچنین گفت: راهکار استان این است که برای نقاط توریست پذیر راهنمایی مناسبی ایجاد شود و به گردشگران تفهیم کنیم که در کدام راه می تواند به نقطه دلخواه گردشگری برسد.

وی به رفع برخی مشکلات در حوزه گردشکری اشاره کرد و گفت: مشکلات و موانعی که در حوزه گردشگری دریاچه اوان و گازرخان وجود دارد، نیازمند تدابیر مدیریتی است و اگر واقعا امکان شناکردن در دریاچه اوان وجود ندارد، باید به صورت جدی جلوی آن گرفته شود و این طور نباشد که بدون برنامه ریزی و کار کارشناسی اظهار نظر کرد.

فرخزاد اجرای موفق برخی تجارب در حوزه گردشگری را برای سایر نقاط استان ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برخی اقدامات مثل ایجاد جاده سلامت تجربه بسیار خوبی است که می تواند در شهرستان های استان مورد اجرا قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار یادآور شد: برنامه ریزی های لازم برای نوروز ۹۹ باید در دستور کار قرار بگیرد و در این راه باید از ظرفیت‌های استارتاپی و نمایشگاه های توانمندی‌های روستایی نیز بهره برد.

 

 

 

استان قزوین سرمایه گذاران کارشناسی گردشگری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر