کد خبر: 799510 A

معاون هلال احمر استان خبر داد:

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: در راستای طرح شوق رویش نشست کتابخوانی با عنوان «گفت و شِنُفت و شِکُفت» در قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جوانان بشر دوست هلال احمر ظهر یکشنبه به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و در راستای طرح شوق رویش، غنی سازی اوقات فراغت جوانان، در نشست تابستانه کتابخوانی با عنوان «گفت و شِنُفت و شِکُفت» با حضور مدیر عامل و معاون جوانان این جمعیت و جمعی از جوانان کانون های دانشجویی در جمعیت هلال احمر قزوین به حافظ خوانی پرداختند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر علاوه بر خدمات بسیار ارزنده ای که ارائه می دهد، می‌تواند الگوی ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین جوانان و جامعه باشد.

نادر میرزایی افزود: نشست تابستانه کتابخوانی جوانان بشر دوست هلال احمر کوششی ارزشمند برای بررسی مفاهیم نوعدوستی و رفتارهای مهربانانه در ابیات حضرت حافظ است و این جوانان با حافظ خوانی ضمن هویت بخشیدن به فرهنگ خود، فرهنگ مطالعه و کتابخوانی را نیز رونق می بخشند.

وی هدف از برگزاری این اقدامات فرهنگی را علاوه برتأکید بر اهداف بشردوستانه هلال احمر، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه عنوان کرد و ادامه داد: گسترش فرهنگ کتابخوانی به معنای گسترش تفکر و نگرش در انسان بوده و چنین اتفاقی منجر به کاملتر شدن رفتار و کردار خواهد شد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان تاکید کرد: انسان امروزی با توجه به نوع زندگی خود در محاصره کامل ترس و نیازهای سرکوب شده خویش است  و چنین مسئله ای منجر به رفتارهای انفعالی و توقف خلاقیت می شود و یکی از راه حل‌های دوری از این آسیب و کسب تجربه های جدید، مطالعه کتاب است و فرهنگ کتابخوانی و پناه بردن به آغوش پر مهر کتاب می تواند تجربیات بیشتر و جدیدتری را در اختیار انسان قرار دهد.

 

ترویج فرهنگ جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر استان معاون هلال احمر استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر