کد خبر: 798430 A

رئیس دامپزشکی کشور خبر داد:

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده کاهش پذیرش دانشجو با هدف ساماندهی فارغ التحصیلان دامپزشکی آغاز شده و باید آن را یک موفقیت قابل توجه در این حوزه دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدرضا صفری روز پنجشنبه در دیدار با رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی و تکنیسن دامپزشکی در عضویت سازمان نظام دامپزشکی کشور هستند.

وی به هماهنگی با وزارت علوم و دانشگاه آزاد برای کاهش جذب دانشجوی در رشته دامپزشکی اشاره کرد و گفت: در ۲ سال  گذشته حدود پنج  هزار دانشجو  در مقطع دکتری دامپزشکی در همه دانشگاه‌های دولتی و آزاد جذب می‌شدند که  این میزان  سال گذشته به سه هزار دانشجو و در سال جدید به حدود ۳۵۰ نفر گاهش پیدا کرده که یک موفقیت بزرگ برای نظام دامپزشکی در ساماندهی فارغ التحصیلان این بخش است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت : تمام سعی و تلاش مجموعه نظام دامپزشکی استفاده بهینه از فارغ التحصیلان این بخش در خدمت رسانی بهتر به بخش کشاورزی است .

وی با بیان اینکه برنامه هایی تدارک دیده شده که ساختار نظام دامپزشکی کشور منسجم و قوی تر شود،اظهار داشت: نظام دامپزشکی یک سازمان جامع و مردم نهاد متعلق به همه خانواده دامپزشکی کشور است.

صفری اظهار داشت: امروز سازمان نظام دامپزشکی در وضعیتی قرار دارد که توانمندی‌های بزرگ قانونی و جایگاه بسیار مهمی در سطح کلان تصمیم‌گیری‌ها دارد.

 رییس ازمان نظام دامپزشکی کشور در خصوص آینده این سازمان و احتمال الحاق آن به وزارت بهداشت و درمان نیز گفت: در قانون جامع ایمنی غذایی آینده سازمان دامپزشکی از این حیث که در مجموعه جهاد کشاورزی باقی بماند و یا به وزارت بهداشت ملحق شود در حال بررسی است.

 وی در ادامه به موقعیت کشاورزی استان قزوین اشاره کرد و گفت: استان قزوین در بخش‌های مختلف  کشاورزی بوپژه خدمات دامپزشکی و نظام دامپزشکی پیشرو است .

استان قزوین جهاد کشاورزی دانشجو دامپزشکی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر