کد خبر: 798215 A

مدیر آبفای روستایی آبیک بیان کرد:

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبیک گفت: 52 روستای آبیک یعنی 95 درصد جمعیت روستایی شهرستان آبیک تحت پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، خبرنگاران قزوین و آبیک به همراه سیدمحمدحسین سید ابوترابی معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان قزوین و امین الله شیخ مدیر اداره آبفای روستایی شهرستان آبیک امروز از مجتمع آبرسانی روستای یانس آباد شهرستان آبیک بازدید کردند.

امین‌الله شیخ مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبیک در این بازدید اظهار کرد: 52 روستای شهرستان آبیک تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی این شهرستان است که 5 هزار مشترک و حدود 27 هزار نفر از جمعیت روستایی را شامل می‌شود.

وی با اشاره به وجود هشت مجتمع آبرسانی در شهرستان آبیک افزود: این مجتمع‌ها شامل دو روستایی تا هفت روستایی می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبیک ادامه داد: اجرای دو طرح سیستم فاضلاب در روستای قشلاق و زیاران شهرستان آبیک در حال انجام است که پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب در روستای قشلاق 90 درصد است و نصب انشعابات آن در دستور کار قرار گرفته و 50 میلیارد ریال هم اعتبار هزینه شده است.

شیخ اضافه کرد: شبکه روستای زیاران 36 کیلومتر است که 18 کیلومتر آن یعنی 40 درصد اجرایی شده و پیمانکار مشغول به کار است.

وی خاطرنشان کرد: 95 درصد جمعیت روستایی شهرستان آبیک زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان آبیک اذعان کرد: مجتمع آبرسانی یانس آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان آبیک است که 21 کیلومتر طول کل لوله، 9 کیلومتر طول کل لوله شبکه داخلی دارد و حجم مخازن این مجتمع 950 مترمکعب و دارای یک حلقه چاه است.

شیخ افزود: یک هزار و 596 نفر از روستاهای یانس آباد، فالیزان، اصغرآباد و کهوانک از مجتمع آبرسانی روستای یانس آباد بهره‌مند هستند.

روابط عمومی آب و فاضلاب شهری استان قزوین هم در این بازدید حضور داشت.

آب و فاضلاب استان قزوین پوشش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر