کد خبر: 798213 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: بخش تولید و خدمات نیاز به دانشگاه ها دارد و باید آن را ساماندهی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی در نخستین رویداد نمایشگاهی رفع نیازهای فناوری صنایع کوچک و متوسط منطقه ای استان قزوین که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در شرکت نمایشگاه‌های بین المللی برگزار شد، اظهار داشت: باید بتوانیم ارتباط بین دانشگاه و صنعت را ساماندهی کرده و یک تعریف حقوقی و قانونی برای این دو داشته باشیم چرا که هیچ وقت نسبت به این دو حوزه سر و سامان جدی نبوده است.

وی افزود: آموزش عالی و بخش تولید و خدمات نیاز به دانشگاه ها دارد و باید آن را ساماندهی کنیم.

استاندار قزوین با اشاره به تعریف کارآفرینی گفت: در محافل اقتصادی موضوع سرمایه گذاری با موضوع کارآفرینی اشتباه گرفته شده است و معمولا جایگاه سرمایه گذار را با جایگاه کارآفرین یکسان می دانیم در حالی که این دو متفاوت از هم هستند.

زاهدی افزود: اصل فعالیت کارآفرینی ایجاد کسب و کار جدید است و امروز عناوین کسب و کار در دنیا افزایش می یابد و باید به آن توجه کرد و تشکل های کارآفرینی را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: یک سرمایه گذار یک کارآفرین نیست و سرمایه گذاری بعد از کارآفرینی شکل می گیرد.

استاندار قزوین عنوان کرد: روش های تامین مالی پول در دنیا ابلاغ شده و موضوع مالکیت برای ما مهم است و این در حالی است که به دنبال بورس و فرابورس نیستیم.

زاهدی یادآور شد: در فرهنگ ما مالکیت موضوع مهمی است و حرکتی که در این نمایشگاه انجام شده آغاز خوبی است و امیدوارم که این حرکت ها ادامه دارباشد و از تمام ظرفیت ها برای رونق تولیدی و اقتصادی استفاده کنیم.

پول سرمایه گذاری صنعت کسب و کار منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر