کد خبر: 797860 A

معاون وزیر صمت :

معاون وزیر صمت عنوان کرد: اجرای قانون چک برگشتی مشکلات زیادی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده است که به دنبال رفع آنها هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور ‌سعید زرندی معاون وزیر صمت، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و جمعی از مدیران دستگاه های اقتصادی در یکی از واحد های تولیدی قزوین برگزار شد.

سعید زرندی در این جلسه بیان کرد: طرح اصلاح قانون صدور چک در جلسه علنی ۱۳ آبان سال گذشته مجلس شورای اسلامی تصویب و پس از تأیید شورای نگهبان تحت عنوان «قانون اصلاح قانون صدور چک» ابلاغ شد.

وی گفت: اجرای قانون چک برگشتی مشکلات زیادی را برای واحدهای تولیدی به وجود آورده است که این مشکلات را در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح کرده ایم.

معاون وزیر صمت اظهار کرد: با رایزنی های انجام شده به دنبال راهی هستیم تا در سال رونق تولید به واحدهای تولیدی دارای مشکل چک برگشتی، مهلت دوساله داده شود تا تغییراتی در قانون چک برگشتی برای واحدهای صنعتی با تمهیدات ویژه ایجاد شود.

زرندی اضافه کرد: هنگام قانون گذاری تنها شرایط ایده آل دیده می شود اما در عمل مشکلاتی به وجود می آید که بسیاری از واحدهای تولید را با مشکل مواجه می کند.

وی در ادامه به نقش بانک ها در تحقق شعار سال اشاره کرد و افزود: ضرورت همکاری بانک ها و صنایع برای تحقق شعار سال امری انکارناپذیر است چرا که بدون همکاری بانک ها با صنایع تحقق این شعار ممکن نیست.

این مسئول گفت: موضوع رونق تولید را در سال جاری از طریق بانک مرکزی پیگیری و برای اجرایی کردن فضای رونق تولید نامه ای به استانداران سراسر کشور ارسال کرده ایم.

در ادامه این نشست به مشکلات چهار واحد تولیدی استان قزوین در زمینه کاشی و سرامیک و شیشه و مس کاتدی، بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

۱۳ آبان بانک مرکزی چک قانون مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر