کد خبر: 797307 A

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آبیک خبر داد:

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک از معرفی دو واحد گاوداری بزرگ صنعتی این شهرستان به دلیل آلاینده بودن، به دستگاه قضایی خبر داد.

امید رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: طی سال‌های گذشته و امسال، اخطارهای متعددی به دو گاوداری بزرگ صنعتی شهرستان آبیک مبنی بر اجرای مدیریت پسماند و فاضلاب صادر و پیگیری‌ها هم انجام شد.

وی افزود: با توجه به مسائل مذکور و موجود، هیچ گونه اقدامی از سوی دو گاوداری بزرگ صنعتی آلاینده مبنی بر مراجعه و پیگیری و رفع آلایندگی صورت نگرفت.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک ادامه داد: پس از أخذ نتیجه آنالیز آب و فاضلاب دو گاوداری بزرگ صنعتی و بررسی‌های متعدد، آلاینده بودن دو واحد گاوداری محرز و  به عنوان واحدهای آلاینده صنعتی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

رحمانی اضافه کرد: طبق آزمایشات صورت گرفته شامل ، کدورت و بار میکروبی از دو واحد گاوداری بزرگ صنعتی شهرستان آبیک، مشخص شد که آلودگی بالاتر از حد استاندارد بوده و موجب تهدید علیه بهداشت عمومی و آسیب رساندن به آب‌های سطحی و زیرزمینی و خاک منطقه مورد فعالیت شده است.

وی با بیان اینکه دو گاوداری بزرگ صنعتی شهرستان آبیک فاقد تصفیه‌خانه فاضلاب هستند، خاطرنشان کرد: مدیران دو گاوداری ملزم به اجرای مدیریت پسماند و احداث تصفیه‌خانه هستند؛ خروجی پساب تصفیه‌خانه فاضلاب دو گاوداری هم باید مورد تایید اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک باشد.

 

آب و فاضلاب استاندارد حفاظت از محیط زیست خاک دستگاه قضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر