کد خبر: 796068 A

مدیرکل بحران قزوین به ایلنا خبر داد:

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین از برگزاری همایش مدیران بحران کل کشور در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، قدرت‌الله مهدیخانی بعد از ظهر امروز در دیدار با سرپرست خبرگزاری ایلنا مرکز قزوین و خبرنگاران این خبرگزاری به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: همایش دو روزه مدیران کل بحران کل کشور در شهریور ماه امسال به میزبانی استان قزوین برگزار می‌شود که شامل نشست تخصصی، شورای هماهنگی مدیریت بحران و غیره می‌شود و احتمال حضور وزیر کشور در این همایش وجود دارد.

وی با اشاره به زحمات شبانه‌روزی خبرنگار ایلنا در انعکاس سیلاب بهار امسال افزود: خبرگزاری ایلنا مرکز قزوین در پوشش خبری سیلاب استان قزوین فعالانه و پویا عمل کرده که جای قدردانی دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین ادامه داد: آموزش بانوان در حوزه پیشگیری با هماهنگی با فرمانداران و بخشداران استان قزوین در روستاهای بزرگ و بخش‌ها از سوی ستاد مدیریت بحران استان قزوین در دستور کار قرار گرفته است.

ابلاغ 25 میلیارد تومان به سیل بهار

مهدیخانی اضافه کرد: حدود 25 میلیارد تومان اعتبار در زمینه سیل استان ابلاغ شده که 12.5 میلیارد تومان در قالب تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده و 6 میلیارد تومان تبدیل به پروژوه‌های عام‌المنفعه اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به بیمه 50 هزار واحد روستایی در قالب بیمه حوادث غیرمترقبه خاطرنشان کرد: حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان بلاعوض معیشتی به 290 خانوار زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد استان پرداخت شده است.

این مسئول تصریح کرد: 800 قلم کالا شامل یخچال، پتو، اجاق گاز و فرش در زمینه  حوادث غیرمترقبه توزیع شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین افزود: حدود 3 میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی دیوارسنگ‌های رودخانه‌ها و پل‌های داخل شهرها اختصاص یافته که 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای دهیاری‌ها جداگانه اعتبار أخذ شده است.

مهدیخانی ادامه داد: سال گذشته 60 میلیارد تومان برای استمهال وامهای کشاورزی اختصاص یافته که امسال 33 میلیارد تومان أخذ شده تا به کشاورزانی که 50 میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند، پرداخت شود.

وی اضافه کرد: سال 96 پیشنهاد داده شد که برای اصحاب رسانه استان قزوین دوره آموزشی حوزه مدیریت بحران برگزار کنیم که به دلیل عدم استقبال، اجرایی نشد.

این مسئول بیان کرد: این آمادگی از سوی اداره کل مدیریت بحران استان قزوین وجود دارد که با تامین هزینه و مکان، نسبت به برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران اقدام کند.

بهزیستی سیل شورای هماهنگی مدیریت بحران کشاورزی مدیریت بحران استان قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر