کد خبر: 795618 A

وارثی در جمع خبرنگاران بیان کرد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: خبرنگاران با قلم فرسایی منطقی و درست می‌توانند در افزایش آگاهی مردم و رصد مسئولان و عملکرد آنها نقش موثری ایفا کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی در تجلیل از خبرنگاران استان قزوین که در رکز توانبخشی روزانه سالمندان آرام برگزار شد اظهار کرد: قلم رسانه‌ها نه به عنوان سلاح، بلکه به عنوان ابزار صلح و عدالت گستر و وسیله موثر و ارزشمند می‌تواند بستر لازم را  برای ایجاد توازن در حوزه خدمات گسترده جامعه فراهم کند و در رسیدن به عدالت، آگاهی و رفاه مناسب مردم نقش آفرینی کند.

وی افزود: هرکس در جامعه به تناسب اعم از دستگاههای دولتی، مردم، خانواده‌ها و مسئولان و خبرنگاران می‌توانند در گسترش عدالت و رونق اجتماعی در بین تمام آحاد جامعه نقش موثر و ارزشمندی ایفا کنند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: غفلت بسیاری از دستگاهها و نقصان در عملکرد آنها موجب شده بیش از 150 نوع فعالیت برای سازمان بهزیستی فراهم شود که خدمات رسانی بیشتر به دهکهای 7، 8، 9 و 10 است.

وارثی اضافه کرد: خبرنگاران با قلم فرسایی درست و منطقی می‌توانند آگاهی مردم را بالا برده، مسئولان و خدمات آنان را به خوبی رصد کرده و مطالبات مردم را منطقی انعکاس دهند در این صورت، مسئولان هم مطالبه گر خواهند شد و از سطوح بالاتر استانی و ملی نسبت به تأمین منابع و نیازهای خبرنگاران تلاش بیشتری می کنند.

وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در زمینه اطلاع رسانی و کاهش موضوعات مختلف اجتماعی نقش اول و موثر دارند و جایگاه آنان برای مسئولان مشخص است و هم برای مسئولان و خدمت گیرندگان می‌توانند موثر واقع شوند.

این مسئول اذعان کرد: اگر هر دستگاهی خدمت خود را در حوزه‌های مختلف انجام می‌داد، سازمان بهزیستی تشکیل نمی شد و  روز به روز شاهد انباشت و تنومند شدن فعالیت‌ها و وسیع شدن خدمات بهزیستی نبودیم.

وارثی افزود: گرچه با زیاد شدن دامنه حرکت بهزیستی، چتر حمایتی اداره کل بهزیستی توسعه می‌یابد اما اینکه برخی دستگاه ها جدی به وظایف خود عمل نکرده‌اند، جای تاسف دارد.

 

استان قزوین بهزیستی جامعه رسانه افزایش آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر