کد خبر: 794396 A

مدیر عامل سازمان آرامستان های قزوین خبر داد:

نوبیلی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین آرامستان های قزوین به درخواست شهروندان برای نخستین بار امسال مرمت و بهسازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری قزوین با اعلام این خبر گفت: مجموعه آرامستان قدیمی نوبیلی دارای ۲ حیاط و با وسعت هشت هزار و ۵۰۰ متر مربع است که به لحاظ قدمت، سطح آن دارای ناهمواری بوده و همین مساله باعث نارضایتی شهروندان شده است.

حسین عمویی ادامه داد: سطح بخش کوچکی از این مجموعه هشت هزار و ۵۰۰ متری طی سال های گذشته تا حدودی مرمت شده بود اما برای بازسازی و همسطح سازی اصولی این آرامستان قدیمی تصمیم گرفته شد تا در چهار فاز عملیاتی کار عمرانی آن به انجام برسد.

وی اعتبار پروژه یاد شده را ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در فاز نخست اجرایی طرح ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار و چهار ماه زمان در نظر گرفته شده و امیدواریم طی روزهای آینده شاهد اجرای عملیات عمرانی آن باشیم.

عمویی هدف از اجرای مرمت و همسطح سازی آرامستان قدیمی نوبیلی را تردد آسان برای شهروندان، به خصوص برای افراد دارای معلولیت و نابینا دانست و اظهار داشت: اقدامات قابل توجهی در حوزه آرامستان ها طی ماه های اخیر از جمله خریداری ۳۷ هکتار زمین برای آرامستان جدید قزوین، خرید و نصب دستگاه امحا و دیزل ژنراتور، انتقال فیبر نوری به آرامستان بهشت فاطمه (س)، عملیات حفاری و لوله گذاری آب شرب شهری در بهشت فاطمه (س) و اتصال این مجموعه به گاز شهری از سوی این سازمان صورت گرفته است.

 

زمین شهرداری فیبر نوری گاز عملیات عمرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر