کد خبر: 793283 A

معاون شرکت آبفای روستایی قزوین مطرح کرد:

معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی استان قزوین گفت: طرحی برای خط انتقال روستایی از محل آبرسانی سد طالقان به سمت زیاران در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عین‌الله رمضانی در جلسه بررسی وضعیت آب روستاهای شهرستان آبیک اظهار کرد: شرکت آبفای روستایی کاملا دولتی بوده و تمام درآمدها و اعتبارات شرکت آبفای روستایی 100 درصد وابسته به دولت است.

وی افزود: شرکت آبفای روستایی متولی آب روستاهای تحت پوشش و روستاهای غیرتحت پوشش این شرکت است و در حال حاضر 90 درصد جمعیت استان زیر پوشش شرکت آبفای روستایی قرار دارند.

معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی استان قزوین ادامه داد: بیشترین مشترک در استان قزوین در روستای زیاران شهرستان آبیک داریم که بیش از 3 هزار خانوار را شامل می‌شود و به نوعی شهرک محسوب می‌شود.

رمضانی اضافه کرد: طی رایزنی با شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، نخستین خط انتقال روستایی از محل آبرسانی سد طالقان به سمت زیاران را در طرحی در دستور کار قرار خواهیم داد و انشعاباتی در این روستا و ابراهیم‌آباد و آقچری خواهیم داشت و این طرح در سال 99 رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکار پروژه فاضلاب روستای زیاران در 28 روستای کشور پروژه دارد و در قزوین علاوه بر روستای زیاران در روستای نیکویه و بکندی دارای پروژه است؛ این پیمانکار در زمینه دریافت حق‌الزحمه با مشکل مواجه است و به دلیل عدم پراخت پول، درخواست فسخ پیمان داده است.

این مسئول تصریح کرد: 90 درصد تصفیه‌خانه پروژه فاضلاب روستای بکندی اجرا شده و انشعابات واگذار شده و لوله‌گذاری در حال انجام است که لازم است بدهی‌های پیمانکار پرداخت شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی استان قزوین افزود: در خصوص پروژه فاضلاب زیاران با توجه به وجود مشکل برای پیمانکار در سطح کشور، پیمانکار باید کنده‌کاری‌هایی که آسفالت بوده را تکمیل کند.

اتمام پروژه سیستم فاضلاب روستای قشلاق تا پایان امسال

رمضانی با بیان اینکه ریالی از اعتبارات استانی برای پروژه فاضلاب روستای قشلاق شهرستان آبیک هزینه نشده است، تصریح کرد: اعتبارات این پروژه، ملی بوده و با توجه به آغاز انشعابات تا پایان امسال این پروژه تکمیل و به اتمام می‌رسد.

وی افزود: ایستگاه پمپاژ و وسایل آن خریداری شده و تا 10 روز آینده وصل می‌شود و تمام شبکه روستای قشلاق تحت پوشش سیستم فاضلاب قرار می‌گیرد.

این مسئول مطرح کرد: مرمت مخزن هوایی روستای حسین‌آبادرضی بخش بشاریات شهرستان آبیک با اختصاص اعتبار و به صورت مشارکتی انجام می‌شود.

معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی استان قزوین افزود: در شهرستان آبیک مجتمع آبرسانی تعریف شده نداریم و در صورت تعیین محدوده به عنوان احداث مجتمع، از اعتبارات ملی بودجه أخذ می‌شود.

استان قزوین پوشش پول دولت منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر