کد خبر: 792455 A

بنی هاشم مطرح کرد:

مدیر کل دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی گفت: درصدد هستیم با اقدامات زیربنایی وضعیت تغذیه را در جامعه روستایی ارتقا داده و به شاخص های استاندارد در این زمینه دست یابیم.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، فروغ السادات بنی‌هاشم روز سه‌شنبه در نشست هماهنگی کارشناسان امور زنان شهرستان ها که در سالن باغستان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار داشت: امروزه نقش زنان روستایی در ارتقای فرهنگ جامعه روستایی و تولید جامعه افزایش یافته است و باید با توجه به این موضوع وضعیت تغذیه در جامعه روستایی نیز ارتقا یابد.

این مسئول همچنین گفت: درصدد هستیم با اقدامات زیربنایی وضعیت تغذیه را در جامعه روستایی ارتقا داده و به شاخص های استاندارد در این زمینه دست یابیم.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی افزود: زنان روستایی و عشایری همواره به عنوان یکی از اعضای خانواده کشاورزی در کنار سایر افراد مشغول به کار بوده و در تامین معیشت خانواده نقش موثری داشته اند.

وی با اشاره به اجرای طرح تولید و ساماندهی محصولات سالم در سطح ملی، اضافه کرد: یکی از رمزهای موفقیت این طرح، کار مشارکتی و گروهی بین چند دستگاه در پیشبرد اهداف این طرح بوده که می توان با الگوگیری از برنامه مشارکتی آن برای ارتقای سطح آگاهی جامعه روستایی اقدام کرد.

بازدید از محصولات گواهی شده انگور، کانون یادگیری و یاد دهی سبزی، گلخانه تولید سیفی و سبزی، باغچه خانگی و گلخانه تولید گیاهان زینتی در شهرهای قزوین و آبیک از دیگر برنامه های مشاور امور زنان وزیر جهاد کشاورزی در سفر به قزوین است.

استاندارد تغذیه جامعه زنان شاخص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر