کد خبر: 788908 A

معاون فرهنگ و رسانه ارشاد استان خبر داد:

فراخوان دومین دوره انتخاب کتاب سال استان قزوین در سال جاری منتشر شده و تا ۳۱ مردادماه مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این رویداد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: این دوره با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب برگزار می شود و آیین پایانی آن نیز همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی در آبان ماه برگزار خواهد شد.

محمد رستمی اضافه کرد: ناشران، پدیدآورندگان، مترجمان و مصححان در صورت تمایل به شرکت در این رویداد ۲ نسخه از آثار خود را که برای اولین بار در سال های ١٣٩٦ و ١٣٩٧ منتشر شده اند را به همراه کار برگ مربوطه به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

رستمی، تشویق و ایجاد انگیزه در مؤلفان، مترجمان و ناشران استان، تجلیل از خادمان و پدیدآورندگان کتاب استان و ارتقای جایگاه و هویت فرهنگی ناشران و اهل قلم استان را از جمله اهداف برگزاری دومین دوره انتخاب کتاب سال عنوان کرد.

وی با اشاره به شرایط شرکت و ارسال آثار به دوره انتخاب کتاب سال، گفت: داشتن برگه اعلام وصول کتاب در این زمینه مهم است و همچنین کتاب نباید کمک آموزشی و عکس‌برداری‌شده باشد و ملاک سال انتشار نیز، شناسنامه ناشر در کتاب خواهد بود.

رستمی به سایر مقررات شرکت در این رویداد اشاره کرد و اظهار داشت: کتاب‌های نویسندگان بومی یا ساکن استان که در موضوعات دهگانه نشر و کودک و نوجوان منتشر شده اند می توانند در این دوره شرکت نمایند.

وی ادامه داد: کتاب‌های نویسندگان غیربومی در صورتی در این دوره داوری و ارزیابی می‌شوند که موضوع و مضمون کتاب درباره استان قزوین باشد و در کتاب‌هایی که درباره استان قزوین منتشر شده باشند مبنا از ابتدای سال ١٣٩٢ تا پایان ١٣٩٧ خواهد بود.

رستمی با تاکید بر اینکه آثاری که در اولین دوره این رویداد، داوری، ارزیابی یا برنده شده باشند از دایره داوری خارج خواهند شد، گفت: کتاب‌های مجموعه مقالات و سخنرانی‌ها اگر دارای موضوع واحد یا نویسنده واحدی باشند، داوری و ارزیابی خواهند شد.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین همچنین با بیان اینکه آثار ارسالی بازگردانده نخواهند شد ، افزود: فقط آثاری داوری و ارزیابی می‌شوند که پدیدآورنده یا ناشر کتاب، کاربرگ ثبت‌نام را در تارنمای ghazvin.farhang.gov.ir پر کرده و به همراه ۲ نسخه از کتاب به آدرس دبیرخانه ارسال کند.

استان قزوین رسانه کتاب سال ارسال آثار مهلت ارسال آثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر