کد خبر: 787962 A

وارثی بیان کرد:

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: بیش از 15 هزار سالمند توسط اداره کل بهزیستی استان قزوین شناسایی شده و از خدمات این اداره کل بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علیرضا وارثی در مراسم افتتاح مرکز توانبخشی خیریه و نگهداری شبانه‌روزی سالمندان حضرت صدیقه طاهره (س) شهرستان بوئین‌زهرا اظهار کرد: امسال 46 پروژه در حوزه بهزیستی در استان قزوین افتتاح شده و بیش از 362 مورد کلید مسکن به خانواده‌های نیازمند تحویل داده شده است.

وی افزود: در مشهدالرضا (ع) 86 مورد با ساخت خانه توسط خیران استان قزوین به افراد دومعلولی و دو معلول به بالا با بیش از 15 میلیارد ریال موافقت شد تا هزینه کنند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: مرکز توانبخشی خیریه و نگهداری شبانه‌روزی سالمندان حضرت صدیقه طاهره (س) شهرستان بوئین‌زهرا با نگهداری سالمندان آغاز به کار کرده  و باید به مجموعه تنومند و شبکه خیریه ارزشمند تبدیل شود.

وارثی اضافه کرد: باید این مرکز در حوزه‌های مختلف اجتماعی از جمله بازمانده از تحصیل، تامین جهیزیه، ساخت مسکن و اشتغال برای نیازمندان فعالیت کند.

وی خاطرنشان کرد: تقاضای جدی این است که پایگاه اجتماعی در شهرستان بوئین‌زهرا برای ترویج فرهنگ اجتماعی برای حمایت بیشتر از افراد نیازمند فعال‌تر شود که لازم است بانک خیران تشکیل شده و منابع مختلف تامین شود.

این مسئول تصریح کرد: در شهرستان بوئین‌زهرا شاهد رشد 250 درصد مستمری‌بگیر هستیم و کمتر از 50 نفر در پشت نوبت خدمات مستمری‌ قرار دارند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین افزود: در شهرستان‌های بوئین‌زهرا و آوج مرکز اورژانس اجتماعی راه‌اندازی شده و مرکزروزانه ذهنی و نگهداری بیماران روانی و معلولان ذهنی را باید به بسته خدمات اجتماعی شهرستان بوئین‌زهرا اضافه کنیم.

وارثی ادامه داد: ساختمان مجتمع خدمات بهزیستی بوئین‌زهرا که مدت‌ها بلااستفاده مانده و به مخروبه تبدیل شده بود، توسط خیران به فرصت یعنی به مرکز توانبخشی خیریه و نگهداری شبانه‌روزی سالمندان حضرت صدیقه طاهره (س) شهرستان تبدیل شد.

وی اضافه کرد: بیش از 15 هزار سالمند توسط اداره کل بهزیستی استان قزوین شناسایی شده و از خدمات این اداره کل بهره‌مند می‌شوند که بیش از یک هفتم این تعداد، در شهرستان بوئین‌زهرا شناسایی شده‌اند.

استان قزوین بهزیستی خانواده زهرا معلولان ذهنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر