کد خبر: 787936 A

سرپرست امور اقتصادی استانداری قزوین:

سرپرست امور اقتصادی استانداری قزوین، مشکلات موجود در بخش تولید را به دلیل عدم اجرای مصوبات و عدم حمایت از واحدهای تولیدی دانست.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی سرپرست امور اقتصادی استاندار در جلسه ستاد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که ظهر امروز در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد با اشاره به بند دو مصوب کارگروه رفع موانع تولید بیان کرد: بند دو مصوبه لایحه کارگروه رفع موانع تولید باید از سوی دستگاه های مربوطه بدون کم و کاستی به واحدهای تولیدی ابلاغ شود.

وی گفت: اگرچه برخی مصوبات ممکن است مشکلاتی را برای تولید ایجاد کند اما با توجه به بررسی های موجود، مصوبات خوبی در سطح کارگروه تسهیل در سطح کشور ایجاد شده است.

سرپرست امور اقتصادی استانداری قزوین اظهار کرد: در حال حاضر مصوبات موجود به نفع تولید است؛ اما گله مندی ما تفسیر برخی مدیران برخلاف مسیر تولید می کنند در حالی که تفسیر در جهت تولید موجب رونق تولید می شود.

حبیبی عنوان کرد: برخی مقاومت ها در مقابل تولید وجود دارد که روند رسیدگی و سیستم اداری از این نوع است. در وهله اول این مصوبات باید به واحدهای تولیدی ابلاغ شود و اگر سیستم بانکی و دستگاه های خدمات‌رسان در مقابل این مصوبات مقاومت کنند، با آنان برخورد جدی می شود.

وی با اشاره به عدم آگاهی واحدهای تولیدی از مصوبات افزود: گاها واحدهای تولیدی به دلیل ناآگاهی این مصوبات را پیگیری نمی کنند. و این در حالی است که باید به طور کامل در جریان مصوبات قرار گرفته و مطالبه گر حقوق خود باشند.

سرپرست امور اقتصادی استانداری ادامه داد: دستگاه ها نیز باید این مصوبات را در راستا و به نفع تولید اجرایی کرده و مطالبه گر اجرای این مصوبات از سوی واحدهای تولیدی باشند.

حبیبی با اشاره به وجود برخی مشکلات در مسیر تولید اضافه کرد: با توجه به راهبرد سال از سوی مقام معظم رهبری، سیاست دولت، حمایت از تولید است و بر همین مبنا سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرا یی می کند.

وی گفت: اما متاسفانه ایراد کار نه در دستورالعمل ها، نه در عملکرد بخش خصوصی و حوزه تولید است بلکه در روند اجرای مصوبات و حمایت ما از تولید است این در حالی است که واحدهای تولیدی نیز باید در جریان مصوبات قرار بگیرند و از حقوق خود آگاه شوند.

حقوق حمایت از تولید دولت مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر