کد خبر: 786966 A

معاون وزیر صمت در قزوین:

معاون وزیر صمت گفت: اگر تامین نقدینگی مناسب و مواد ملزومات فراهم شود بسیاری از صنعتگران دغدغه نخواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محسن صالحی نیا ظهر روز چهارشنبه در بزرگداشت روز ملی صنعت ومعدن که با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تعامل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف در استان قزوین وجود دارد و با درخواست‌های متعددی در اجرای طرح های توسعه روبرو هستیم که این نشان دهنده این است که استان در حال توسعه است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های صنعتی استان قزوین افزود: قزوین شاخص‌های مناسب و نمونه ای را در توسعه بخش‌های صنعتی به خود اختصاص می‌دهد و در بازدیدهایی که از صنایع مختلف این استان صورت گرفت، تمام درخواست ها، توسعه بخش های صنعتی بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: استان قزوین طرح توسعه بخش قابل توجهی را در بخش صنعتی شامل می شود به گونه ای که این استان ۱۶ شهرک صنعتی و ۲‌.۵ درصد کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

صالحی نیا یادآور شد: قزوین را در شاخص های توسعه سرمایه گذاری، برون سازی و جایگزینی جزو استان های سطح بالا در کشور عنوان کرد و گفت: قابلیت‌های استان برای توسعه صنعت بالا است و عمده صنایع شکل گرقته در استان جزو سرانه کشور است.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه فرازو فرودهایی در کشور وجود دارد، امروز با شرایطی که ایجاد شده باید بتوانیم توانمندی‌های خود را شناسایی کنیم و نهضت ساخت داخل را راه اندازی کنیم در نمایشگاه صنعت که در تهران داریم نیازها و توانمندی‌ها عرضه می شود چراکه اگر تامین نقدینگی مناسب و مواد ملزومات فراهم شود بسیاری از صنعتگران دغدغه نخواهند داشت.

معاون وزیر صمت به صنایع بزرگ اشاره و عنوان کرد: هیچ صنعت کوچکی بدون قرار گرفتن در زنجیره صنایع بزرگ نمی‌تواند به پویایی و شکوفایی برسد و همه باید در زنجیره تأمین قرار گیرند.

صالحی نیا گفت: اگر واحدهای تولیدی توانایی های خود را به اشتراک بگذارند بسیاری از مشکلات موجود کشور حل می شود و باید به زیرساخت‌ها توجه شود و ستاد تسهیل استان‌ها قانونی شده و دستگاه‌های اجرایی باید تصمیم بگیرند و مصوبات را اجرایی کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرایند جذب تسهیلات در تسهیلات اثرگذار است و ما در سازمان برای استان هایی که بتوانند بیشترین جذب را داشته محدودیتی در پرداخت تسهیلات نداریم و واحدهای تولیدی حضور داشته باشند.

معاون وزیر صنعتف معدن و تجارت یادآور شد: برنامه های مختلفی را در سازمان درنظرداریم و حمایت ما از تأمین تسهیلات، سرمایه در گردش و نوسازی و بازسازی جدی است.

صالحی نیا مطرح کرد: استان قزوین نیروی انسانی و کارآفرینی بزرگ و مناسبی را شامل می شود و تلاش داریم حمایت کافی را از این افراد داشته باشیم.

گفتنی است در این مراسم، حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری، محمد قاسمی دادستان قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مسئولان و صنعتگران نیز حضور داشتند.

سازمان صنعت معدن و تجارت استان سرمایه معاون وزیر معاون وزیر صنعت معدن و تجارت نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر