کد خبر: 783649 A

در جشنواره مد و لباس آبیک مطرح شد؛

دبیرکل انجمن مدیران موفق فردا و کمیته تخصصی مد و لباس استان قزوین گفت: اگر تولیدات داخلی در حوزه مد و لباس محدود شود، کمر تولیدکننده می‌شکند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، مراسم اختتامیه جشنواره مد و لباس ایرانی-اسلامی «دُرّ آسمانی» شهرستان آبیک امشب با حضور داود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، مرتضی کشاورزکلهر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آبیک، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک و اعضای شورای شهر آبیک در فرهنگسرای باران برگزار شد.

مرتضی کشاورز کلهرمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آبیک در این مراسم گفت: با توجه به جمعیت 100 هزار نفری در شهرستان آبیک و وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های هنری در این شهرستان، انتظار داریم در زمینه تخصیص اعتبارات و نیروی انسانی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شأن جمعیت شهرستان باشد و توجه ویژه صورت گیرد.

وی افزود: مردم شهرستان آبیک، مردمی بافرهنگ و اهل هنر هستند و با مسئولانی که دارند در ارتقای اهداف شهرستان گام برمی‌دارند.

از تولیدات داخلی حمایت شود

محمدرضا جعفری‌میزوجی دبیر کل انجمن مدیران موفق فردا و کمیته تخصصی مد و لباس استان قزوین هم در این مراسم گفت: هرجا سخن از جشنواره مد و لباس است، به منزله برگزاری آیین و تمدن حجاب ایرانی به و صورت کاملا فرهنگ‌سازی شده باید نمایان ‌شود.

وی افزود: از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌های مردم‌نهاد در زمینه مد و لباس ایرانی باید قوی عمل شود تا کشورهای همسایه جذب مد و لباس ایرانی شوند.

این مسئول ادامه داد: اگر تولیدات داخلی در حوزه مد و لباس محدود شود، کمر تولیدکننده می‌شکند که لازم است با حمایت از تولیدات داخلی به تولیدکنندگان انرژی ببخشیم.

جعفری‌میزوجی اضافه کرد: با حمایت از طراحان مد و لباس و حجاب می‌توان در افزایش رونق تولید گام برداشت.

اشاعه پوشش اسلامی و ایرانی در هر شهر و روستا

فاطمه عطایی‌نژاد مدیرعامل انجمن طراحان مینودری استان قزوین هم هدف از برگزاری جشنواره مد و لباس در شهرستان آبیک را معرفی الگوهای پوشش سبک ایرانی و اسلامی ذکر و بیان کرد: در این جشنواره بیشتر آثار خیاطان حرفه‌ای و صاحبان مشاغل خانگی مرتبط با دوخت و خیاطی به نمایش گذاشته شده بود.

وی افزود: سبک و پوشش زندگی اسلامی و ایرانی و اشاعه این مقوله در شهر و روستا امری لازم و ضروری است.

در پایان این مراسم، سه نفر برتر جشنواره مد و لباس دُرّ آسمانی شهرستان آبیک و فرد شایسته تقدیر، داور، دبیر و معاون اجرایی جشنواره و مدیر خانه طراحان مینودری استان قزوین با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شدند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انرژی جشنواره مد و لباس مد معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر