کد خبر: 778675 A

رحمانی به ایلنا خبر داد:

سرپرست اداره حفاظت از محیط‌زیست شهرستان آبیک گفت: یک واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ بر اثر عدم رعایت استانداردهای محیط زیستی و آلودگی هوا اخطار گرفت.

امید رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: طبق گزارشات واصله و انجام دو پایش و یک نمونه‌برداری هوا از یک واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ واقع در پیغمبرکوه شهرستان آبیک، مشخص شد آلودگی هوای این واحد، بیش از حد استانداردهای محیط زیستی است.

وی افزود: بازدید کارشناسی از واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ مذکور در 29 خرداد ماه و سوم تیر ماه جاری انجام شده است.

سرپرست اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک ادامه داد: واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ به دلیل پراکنش پسماندهای صنعتی در محیط اطراف، عدم احداث فضای سبز، عدم تعبیه تصفیه‌خانه فاضلاب انسانی مناسب و بر هم زدن چشم‌انداز طبیعی منطقه موجبات آلودگی و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم کرده است.

رحمانی اضافه کرد: به دلیل علل مذکور و آلایندگی بیش از استانداردهای محیط‌زیستی، واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ اخطار اولیه را دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: به واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ 14 روز مهلت داده شده است نسبت به رفع مشکل آلایندگی و پاکسازی محیط اطراف خود از پسماندهای صنعتی اقدام کند.

این مسئول تصریح کرد: در صورتی که واحد دانه‌بندی ذغال‌سنگ به رعایت رفع موارد آلایندگی و اخطار اولیه تمکین نکند، اخطار دوم و سوم برای این واحد صادر می‌شود و پس از عدم تمکین، پایش مجدد صورت گرفته و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

رحمانی یادآور شد: چند روز پیش یک واحد دانه‌بندی ذعال‌سنگ که غیرمجاز فعالیت خود را در پیغمبرکوه آغاز کرده بود، شناسایی و نسبت به جمع‌آوری و تعطیلی آن اقدام لازم صورت گرفت.

آلودگی هوا حفاظت از محیط زیست کارشناسی واحد دانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر