کد خبر: 770255 A

از سوی اداره فرهنگ و ارشاد آبیک؛

فراخوان جشنواره مد و لباس اسلامی-ایرانی «دُرّ آسمانی» در شهرستان آبیک منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، جشنواره مد و لباس اسلامی-ایرانی «دُرّ آسمانی» به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک و با همکاری انجمن خانه طراحان مینودری همزمان با هفته عفاف و حجاب و دهه کرامت در این شهرستان برگزار می‌شود.

شرکت در این جشنواره برای عموم آزاد است و مهلت تحویل آثار از یکم تیرماه تا ششم تیر ماه است که آثار شرکت‌کنندگان از 15 تیر تا 18 تیرماه  در قالب نمایشگاه در مجتمع فرهنگی و هنری باران شهرستان آبیک به نمایش درمی‌آید.

از اهداف جشنواره مد و لباس اسلامی-ایرانی «دُرّ آسمانی» در شهرستان آبیک می‌توان به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، فراهم کردن زمینه‌های بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها، و مولفه‌های هویت اسلامی و ایرانی در عرصه پوشاک و سبک زندگی، ایجاد اشتغالدر عرصه صنعت پوشاک و نساجی کشور، تشویق و حمایت از طراحان و فعالان مستعد در حوزه مد و پوشاک اسلامی و ایرانی و تجلیل از فعالان این عرصه اشاره کرد.

هدایت بازار پوشاک به سوی تولید داخلی، تشویق مردم به پرهیز از انتخاب و مصرف الگوهای بیگانه و غیرمانوس با فرهنگ و هویت ایرانی و فرهنگ‌سازی و ایجاد گفتمان در زمینه اقتصاد مقاومتی از دیگر اهداف برگزاری جشنواره مد و لباس اسلامی-ایرانی «دُرّ آسمانی» در شهرستان آبیک است.

به گزارش ایلنا، شرکت در جشنواره مد و لباس بر اساس بخش‌های مختلف برای تمام طراحان، تولیدکنندگان، عرضه کنندگان و فرهیختگان حوزه مد و لباس کشور آزاد است و تمام متقاضیان میتوانند با مراجعه مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره و با طی مراحل، اقدام به ثبت‌نام کنند.

نشانی دبیرخانه آبیک، شهرک خرم، خیابان ارغوان غربی پلاک 87 و شماره دبیرخانه 09199870900 است.

طرح‌ها و مدل‌های پوشش در بخش مسابقه باید ابداعی، ابتکاری، مانتو مجلسی، جدید، و قابلیت تولید عمده داشته باشند که طرح‌های ارائه شده در تمام بخش‌ها باید مطابق با موازین اسلامی، فرهنگ و هویت ایرانی باشند.

این گزارش حاکی است، از هر هنرمند حداکثر سه طرح به هر یک از بخش‌های مسابقه راه پیدا خواهد کرد و تمام طراحان برگزیده جشنواره مطابق با ماده 4 قانون ساماندهی مد  و لباس ،مشمول حمایت قانونی حقوق مولفان و مصنفان خواهند بود و بنا بر درخواست متقاضی پروانه مالکیت معنوی اعطا خواهد شد.

به تمام شرکت کنندگان که آثارشان به جشنواره راه یابد، گواهی شرکت در جشنواره تعلق می‌گیرد.

لازم به ذکر است، جوایز بخش مسابقه در بخش‌های مختلف جشنواره مد و لباس اسلامی-ایرانی «دُرّ آسمانی» در شهرستان آبیک شامل نفر اول 4 میلیون ریال و لوح تقدیر ، نفر دوم 3 میلیون ریال و لوح تقدیر، نفر سوم 2 میلیون ریال و لوح تقدیر  است.

همچنین جایزه فرد شایسته 2 میلیون ریال و لوح تقدیر و جایزه ویژه بخش دانش‌آموزی 2 میلیون ریال و لوح تقدیر است.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پوشش جشنواره مد و لباس مد عفاف و حجاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر