کد خبر: 763179 A

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین خبر داد:

مدیرعامل شرکت گاز قزوین گفت: 126 واحد گلخانه ای فعال در استان از گاز به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط‌عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری روز سه‌شنبه عملیات گازرسانی به واحدهای تولیدی را از اولویت‌های این شرکت دانست و افزود: در همین راستا تاکنون بسیاری از واحدهای گلخانه ای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.

وی با اشاره به نام گذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، از برنامه ریزی صورت گرفته توسط شرکت گاز برای گازرسانی به 250 واحد تولیدی و صنعتی استان طی سال جاری خبر داد و یادآور شد: استفاده واحدهای صنعتی از گاز طبیعی نه تنها صرفه جویی های اقتصادی فراوانی برای صاحبان آنها دارد بلکه در سطح ملی نیز موجب ایجاد مزیت های اقتصادی و زیست محیطی بسیاری می شود.

مدیرعامل شرکت گاز قزوین با اشاره به طرح شهرک گلخانه ای که کلنگ آن در سفر رییس جمهوری در استان به زمین زده شد،تصریح کرد: برای تحویل گاز به این شهرک بزرگ شرکت گاز اقدامات لازم جهت اخذ مجوز برداشت گاز از خط اصلی انتقال 20 اینچ شهر صنعتی خرمدشت را انجام داده و در صورت صدور مجوزهای لازم این شرکت آمادگی لازم برای تحویل گاز به مجتمع یاد شده را دارد.

بوشهری تاکید کرد: با توجه به مقررات شرکت ملی گاز ایران، متولیان این شهرک گلخانه ای باید برنامه ریزی لازم برای انجام عملیات لوله گذاری از محل خط انتقال تا شهرک و همچنین شبکه گذاری داخلی واحدهای داخل آن را انجام دهند تا امکان تحویل گاز به این مجتمع فراهم شود.

وی از بهره مند بودن سه هزار و 470 واحد تولیدی و صنعتی قزوین از نعمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: میزان گاز تحویل شده در سال گذشته به واحدهای یاد شده یک میلیارد و 428 میلیون متر مکعب بوده است.

استان قزوین روابط عمومی زیست محیطی گاز گاز قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر