کد خبر: 752338 A

استاندار قزوین بیان کرد؛

استاندار قزوین گفت: استادانی چون احسان اشراقی با مطالعات و تالیفات تاریخی خود، نقش تعیین کننده ای در شناخت هویت ایرانی داشته اند و باید قدردان تلاش های آنها باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی  در همایش ملی نقد تاریخ نگاری و مطالعات تاریخی قزوین که بخشی از آن ویژه تجلیل از چند دهه خدمات دکتر احسان اشراقی استاد قزوینی تاریخ بود، افزود: باید همواره قدردان خدمات استادان برجسته و نخبگان علمی جامعه باشیم و در افتخار و تجلیل از داشته ها به ویژه سرمایه های انسانی تمام تلاش خود را به کار بندیم.

وی اضافه کرد: استاد اشراقی صرف نظر از تبحر و دانش در تاریخ به عنوان شخصیتی اخلاقی، دلسوز و با وقار شناخته می شوند که به پرورش و تربیت دانشمندان زیادی پرداخته است و باید از همین منظر مورد تجلیل قرار گیرند.

زاهدی در بخش دیگری از سخنان خود، ادامه داد: علت ظهور همه تمدن های بشری پرسش هایی است که در طول تاریخ در ذهن بشر شکل گرفته و تداوم آن نیز منوط به همین پرسش ها بوده است.

وی با بیان اینکه پرسش از هویت از مهمترین پرسش های بشری است، گفت: پاسخ به این پرسش در تاریخ نهفته است و استادانی چون احسان اشراقی باید بگویند که هزاران سال پیش در این سرزمین چه اتفاقی افتاده است.

استاندار با تاکید بر ضروری بودن شناخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، اظهار داشت: در شرایط کنونی پاسخ به هویت، نیاز اساسی جامعه است و با فرهنگ و تمدن غنی ایران می توان در پدیده جهانی شدن با دنیا رقابت کرد.

زاهدی افزود: در صورت شناخت نداشتن از گذشته و چرایی شکل گیری و وقوع فرهنگ و تمدن ایران اسلامی نمی توانیم به هویت خود دست یابیم و بر گذشته پر افتخار خود آگاهی و علم داشته باشیم.

 

ایران ایران اسلامی رقابت فرهنگ و تمدن نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر