کد خبر: 752150 A

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:

زرآبادی گفت: باید تلاش کنیم قوانین ما فرض محور نباشد و قوانینی که مدیری تصویب می کند به درستی و با اطمینان مصوب شود تا با همکاری بخش دولتی و خصوصی و برنامه ریزی های دقیق بتوانیم مسایل شرکت های دانش بنیان را در مسیر درستی رفع و در راستای رونق تولید اقدامات مناسبی انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در اولین جلسه اقتصاد مقاومتی استان قزوین که به ریاست عبدالمحمد زاهدی برگزار شد بیان کرد: در بحث ارزیابی و پایش مناسبتر است که از شرکتهای موفق دعوت می شود تا  در جلسات اقتصاد مقاومتی حضور یابند.

وی گفت: حضور این شرکتها در جلسات موجب می شود تا در جریان موانع موجود در مسیر تولید آنها قرار بگیریم همچنین از عللی که آنها را مجبور به ترک کشور و یا استان می کند که به مدیریت ونحوه برخورد با آنها بستگی دارد، مطلع شویم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شرکتهای دانش بنیان چون غالبا شرکتهای علمی هستند، انتظار رسیدگی به موقع به مشکلات را دارند لذا عدم انجام این امر موجب دلسردی آن شرکت‌ها می شود.

زرآبادی عنوان کرد: ما هنوز سامانه ای مبنی بر ثبت شرکتهای دانش بنیان نداریم اما دستگاهها باید خدماتشان را به این شرکتهای دانش بنیان ارایه دهند و ارایه این خدمات به صورت یک برنامه روتین، وجود داشته باشد.

وی افزود: نکته بعدی در خصوص بانکها و مشکلاتی است که در اخذ تسهیلات وجود دارد. سطح جلسات اقتصاد مقاومتی به گونه ای است که با حضور استاندار برگزار می شود لذا می توان مصوباتی را برای تسریع در ارائه خدمات و تسهیلات از سوی بانکها صادر کرد که در روند تولید موثر است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید قطعات و کالاهایی را که در کشور داریم بومی سازی کنیم و در این خصوص باید الویت بندی وجود داشته باشد. امروزه در تمام دنیا بحث تولید و بومی سازی را بر اساس الویت سنجی انجام می دهند.

 

 

استان قزوین اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی بخش دولتی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر