کد خبر: 750744 A

معاون سیاسی _ امنیتی استاندار قزوین عنوان کرد:

معاون سیاسی _ امنیتی استاندار قزوین گفت: مناطق مشکوک به کشت خشخاش باید به اطلاع جهاد کشاورزی و فرمانداران برسد تا بحث جمع آوی انها با جدیت ادامه یابد. استفاده از ظرفیت پلیس و تقویت امکانات در سطح استانی و ملی برای ادامه فعالیت مبارزه با مواد مخدر امری ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی- امنیتی استاندار در شورای مبارزه با مواد مخدر استان به ریاست عبدالمحمد زاهدی استاندار و با حضور حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین و جمعی از مدیران دستگاه‌های مربوطه که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، بیان کرد: عوامل کاهش سرمایه های اجتماعی متعدد است که عامل مواد مخدر، یکی از این عوامل است.

وی گفت: بحث مواد مخدر می‌تواند آسیب جدی به اجتماع وارد کرده و جامعه را گرفتار مشکلات زیادی کند و اگر مواد مخدر نباشد این سرمایه های موجود که در اختیار پلیس و سایر ارگانها قرار می‌گیرد صرف امور مناسبتری می شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اظهار کرد: انسان سالم، محور سرمایه اجتماعی است که باید سالم باشد. لذا مبارزه با مواد یک ضرورت انکار ناپذیر ست که باید عملی شود. متاسفانه امروز، توزیع مواد مخدر تهاجمی شده و جوانان را مورد هدف قرار داده و شیوه مصرف این مواد بسیار جدید شده و گاهی فرد مصرف کننده متوجه نمی شود که گرفتار این مواد شده است.

حبیبی عنوان کرد: نقش دستگاه‌های فرهنگ ساز در برخورد و مقابله با مواد مخدر، بسیار مهم است تا اطلاع رسانی را به موقع و متناسب با جامعه هدف داشته باشند.

وی افزود: باید اولویت‌های اجرایی در حوزه درمان، مقابله و مشارکت‌های مردمی مورد توجه قرار گیرد و در بحث اعزام مبلغین برای ماه‌رمضان، که از سوی تبلیغات اسلامی انجام می‌شود به گونه‌ای باشد که مدیریت استان و مدیران ارشد قضایی در جلسات حضور داشته باشند.

معاون سیاسی - امنیتی استاندار ضمن تقدیر از تلاش پلیس استان در حوزه مواد مخدر اضافه کرد: مناطق مشکوک به کشت خشخاش باید به اطلاع جهاد کشاورزی و فرمانداران برسد تا بحث جمع آوی انها با جدیت ادامه یابد. استفاده از ظرفیت پلیس و تقویت امکانات در سطح استانی و ملی برای ادامه فعالیت مبارزه با مواد مخدر امری ضروری است.

حبیبی گفت: تعیین سرانه نگهداری معتادان از سوی شورا و شهرداری تمکین شود و وضوع اشتغال معتادان با نگاه ویژه بررسی می شود و د بحث سرپناه، تعداد آمار این اماکن بررسی مجدد شود. همچنین ناطق عصمت آباد و شال نیز مورد بازدید قرار گیرند، زیرا این مناطق نیاز به تقویت و حضور پررنگتر پلیس و دستگاههای مربوطه دارد.

استفاده از ظرفیت اشتغال جهاد کشاورزی مبارزه با مواد مخدر کشت خشخاش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر