کد خبر: 747479 A

فرماندار اولتیماتوم داد؛

فرماندار شهرستان آبیک گفت: به‌رغم میل باطنی ناچار هستیم با پنج تن از مسئولان شهرستان آبیک که پای کار نیستند و تعامل با حوزه فرمانداری این شهرستان را ندارند، خداحافظی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شهرام احمدپور در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان آبیک با موضوع تبیین شعار امسال از سوی رهبر انقلاب مبنی «رونق تولید» و همچنین دیدار نوروزی مدیران در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: با توجه شعارامسال، لازم است نگاه سیستم بانکی به تولید تغییر یافته و در حوزه شرکت‌ها و واحدهای تولیدی انعطاف بیشتری داشته باشند چرا که اگر روند فعالیت بانک‌ها مانند سال گذشته باشد، رونق تولیدی را شاهد نخواهیم بود.

وی افزود: به‌رغم میل باطنی ناچار هستیم با پنج تن از مسئولان شهرستان آبیک که پای کار نیستند و تعامل با حوزه فرمانداری این شهرستان را ندارند، خداحافظی کنیم.

در جا زدن مسئولان زیبنده نیست

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: دو ماه به چند مسئولی که قرار است با آنان خداحافظی کنیم مهلت داده می‌شود تا گام‌های خود را تندتر کرده و خود را به ما برسانند چرا که زیبنده نیست مسئولی در جا بزند و خیلی دل به کار ندهد.

احمدپور اضافه کرد: ارتقای شاخص‌های مدیریتی شهرستان آبیک برای ما حائز اهمیت بوده و با مدیران کل مسئولانی که ناچار هستیم از شهرستان خداحافظی کنند، مذاکره انجام شده است.

وی خاطرنشان  کرد: اگر مسئولی آمادگی پای کار بودن را داشته باشد و به مسئولان کمک کند، در خدمتش خواهیم بود در غیر این صورت از حوزه مدیریتی خود برکنار می‌شود.

فرماندار آبیک

این مسئول تصریح کرد: با توجه به پایان سالی مالی، لازم است مسئولان در جذب اعتبارات سال 97 گام بردارند و در حوزه مدیریتی خود در سال جدید، تلاش مضاعفی را به منصه ظهور برسانند.

فرماندار شهرستان آبیک افزود: با توجه به بارش شدید باران و احتمال وقوع سیلاب در شهرستان آبیک ظرف 48 ساعت در روزهای 12 و 13 فروردین، ماه یک هزار و 300 کیلومتر بازدید از شهرستان صورت گرفت و از وقوع سیل در برخی روستاهای شهرستان جلوگیری شد و مهار سیلاب هم صورت گرفت.

بخشداران تکلیف دهیاران بدون برنامه را مشخص کنند

احمدپور ادامه داد: با ایجاد سیل‌بند در اتوبان شهر آبیک، از ورود آب به این شهر جلوگیری شد این در حالی است که اگر بازدیدها و اقدامات پیش از بارندگی اگر انجام نمی‌شد، دچار چالش‌ می‌شدیم.

وی اضافه کرد: از بخشداران درخواست می‌شود ظرف مدت 10 روز آینده حتما تکلیف دهیارانی را که در زمان بارش باران بدون برنامه بودند، پای کار نبودند، کاری ازدستشان برنمی‌آمد و فقط در زمان بحران بارش‌ها مزاحمت ایجاد کردند را مشخص کنند.

این مسئول از پای کار نبودن اعضای شورای شهر آبیک در زمان بارش باران و وقوع سیلاب گلایه و خاطرنشان کرد: حوزه مدیریتی متعلق به شورای شهر است و باید پای کار می‌آمدند و با مسئولان همکاری و همراهی می‌کردند.

فرماندار شهرستان آبیک اذعان کرد: همچنین هیچ کدام از اعضای شورای شهر خاکعلی هم در زمان بحران سیلاب و بارش باران حضور نداشتند در حالی که نماینده مردم هستند و باید به ستاد مدیریت بحران شهرستان آبیک مساعدت می‌کردند.

احمدپور با بیان اینکه طرح جامع بحران در حال تهیه است، خاطرنشان کرد: لازم است تمام مسئولان دستگاه‌های شهرستان آبیک حداکثر امکانات موجود ادارات خود را به فرمانداری اعلام کنند؛ از سویی، تمام محل‌های اسکان باید شناسایی و لیستی از آنها به فرمانداری ارائه شده تا در مواقع بحرانی بتوانیم از این مکان‌ها برای آسیب‌دیدگان استفاده کنیم.

سیل شهرستان آبیک شهرام احمدپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر