کد خبر: 746009 A

شهردار سگزآباد مطرح کرد:

شهردار سگزآباد گفت: با تمهیدات لازم اجازه باقی ماندن حتی یک‌قطره آب در شهر و وارد شدن خسارت به مردم داده نشد

علی‌اصغر کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا مستقر در بوئین زهرا اظهار کرد: تمام تعطیلات نوروزی، پرسنل شهرداری سگزآباد در آماده‌باش کامل بوده، با تمهیدات لازمی که داخل شهر صورت گرفت اجازه باقی ماندن حتی یک قطره آب در شهر و وارد شدن خسارت به مردم داده نشد.

وی ادامه داد: براساس آبگرفتگی سد بالاخانلو و حاجی‌عرب و آب شدن برف‌های بالای کوه‌ها، در رودخانه حاجی عرب که در شرق سگز آباد در حال عبور است و به طرف حسین‌آباد جریان دارد دبی آب افزایش یافته است.

شهردار سگزآباد ابراز کرد: در راستای تمام تمهیدات لازم در مقابل افزایش آب رودخانه حاجی عرب، مجموعه شهرداری و شورای شهر ابتدا مسئولان را از خطر فوری که شهر و روستاهای پایین دست را تهدید می‌کرد مطلع کردیم. تمام اعضای شورا، پرسنل شهرداری، نیروی انسانی و تجهیزاتی که در دست داشتیم کنار سایر نیروهایی که از نقاط مختلف استان اعزام شده‌اند برای مدیریت این بحران به کار گرفته شده‌اند.

این مسئول بیان کرد: بیشتر فعالیت شهرداری نیروی انسانی بوده زیرا ما در مجموعه شهرداری تجهیزات نداشتیم و از بخش خصوصی کرایه کردیم که شامل یک‌دستگاه لودر، یک‌دستگاه بیل، دو دستگاه کامیون است.

وی افزود: از شهرداری‌های همجوار و حتی فرمانداری تاکستان نیز کامیون و لودر در اختیار قرار داده شده تا سیلاب‌ها با کمترین خسارت از محل دور شود و لحظه به لحظه کاهش یابد.

کیانی گفت: خدمات‌رسانی و کنترل سیلاب وظیفه ما بود تا بتوانیم این بحران را با روسپیدی پیش ببریم تا مشکل خاصی برای مردم پیش نیاید.

بوئین زهرا رودخانه حاجی‌عرب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر