کد خبر: 745292 A

معاون سازمان آتش‌نشانی قزوین هشدار داد:

معاون عملیاتی سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین گفت: در پی احتمال طغیان رودخانه ها و آبگرفتگی منازل، به مالکان ساختمان‌ها و واحدهای صنفی مستقر در حاشیه رودخانه‌ها در قزوین در اقدامی پیشگیرانه هشدار تخلیه داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین و به نقل از کارگروه هشدار و اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بحران شهرداری قزوین؛ موسی خانی افزود: با توجه به شدت بارندگی‌ها از امشب و وقوع سیلاب‌های احتمالی، به مالکان منازل و واحدهای صنفی واقع در اطراف حریم و بستر رودخانه ها هشدار داده شد تا هرچه سریع تر نسبت به تخلیه خانه های خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در پی اعلام بالا آمدن سطح آب رودخانه های وشته و باراجین و احتمال طغیان این رودخانه ها، آتش نشانان سازمان به منظور ایمن‌سازی محلی و مقابله با هرگونه حادثه به این منطقه و روستاهای در مسیر رودخانه از جمله میانچال، نجم آباد و باراجین و... اعزام شدند و با صدور اطلاعیه کتبی و شفاهی نسبت به تخلیه منازل بستر رودخانه ها هشدار دادند.

موسی خانی تعداد منازل و واحدهای صنفی شامل رستوران ها و قهوه خانه‌های در معرض خطر سیل را ۳۵ واحد اعلام کرد و گفت: خوشبختانه پیش آگاهی و اطلاع رسانی خوبی در این زمینه برای مردم صورت گرفت و شاهد همکاری خوبی بین شهروندان و آتش نشانان هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ مشکل خاصی در هیچ نقطه ای از شهر قزوین وجود ندارد، تاکید کرد: آمادگی لازم برای مقابله با بارش ها در تمام مناطق وجود دارد.

رستوران ها سازمان آتش نشانی سیل شهرداری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر