کد خبر: 745165 A

سرپرست فرمانداری قزوین:

سرپرست فرمانداری قزوین گفت: به علت حجم گسترده بارندگی ها روستاهای واجد شرایط تخلیه اضطراری در قزوین به 84 مورد با 427 خانوار افزایش یافت.

محمد شفیعی افزود: 24 روستا در الموت غربی، 25 روستا در طارم سفلی، 24 روستا در الموت شرقی و 11 روستا در کوهین در حاشیه رودخانه‌ها شناسایی شده اند که در صورت طغیان رودخانه ها و مسیل ها قطعا خسارتی به ساکنان آنها وارد خواهد شد.

شفیعی اضافه کرد: کار تخلیه این روستاها آغاز شده است و برای اسکان موقت مردم در چادرها و منازل مسکونی امن اقدامات لازم صورت گرفت.

سرپرست فرمانداری شهرستان قزوین اضافه کرد:همچنین 6 رودخانه از داخل شهر قزوین عبور می‌کنند که در صورت طغیان رودخانه ها ممکن است خساراتی در پی داشته باشند و برای کنترل آنها نیز تدابیر لازم اتخاذ گردید.

شفیعی اضافه کرد: 63 واحد آبزی پروری نیز در شهرستان قزوین در حریم رودخانه‌ها قرار دارند که در صورت طغیان رودخانه ها احتمال آبگرفتگی و تخریب آنها وجود دارد بنابراین هشدارها و اخطارهای لازم به مسئولان آنها داده شد.

این مقام مسئول در پایان گفت: عملیات نجات پنج تن از گردشگران که در منطقه گردشگری آبگرم "یله گنبد" از شبانه روز گذشته به دلیل بارش برف گرفتار شده بودند شروع شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

منبع:ایرنا

بارش برف گردشگری تخلیه روستا قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر