کد خبر: 740637 A

مدیر کارآفرینی واشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور شناسایی تبعه های غیرمجاز و فاقد پروانه اشتغال در سال جاری چهار هزار و 350 کارگاه تولیدی و صنعتی در قزوین مورد بازرسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ناصر شفیع آبادی مدیر کارآفرینی واشتغال افزود: طی این بازرسی‌ها بالغ بر 970 تبعه بیگانه فاقد مجوز که عمدتا اتباع افغان بودند شناسایی و اعمال قانون شدند.

این مسئول گفت: استان قزوین به استناد مصوبه شورای عالی کشور جزو استان های ممنوع برای حضور اتباع بیگانه به ویژه افغان‌ها است و باید کارفرمایان به این مصوبه توجه داشته باشند.

شفیع آبادی اضافه کرد: طبق این مصوبه اتباع بیگانه دارای مجوز اقامت از وزارت کشور تنها می توانند در 2 بخش مرکزی و کوهین استان قزوین اسکان و اشتغال داشته باشند و به کارگیری اتباع در مناطق دیگر مستوجب جریمه نقدی برای کارفرما است.

مدیر کارآفرینی واشتغال اداره کل  تعاون استان قزوین افزود: جریمه در نظر گرفته شده برای هر روز پنج برابر حداقل دستمزد معادل یک میلیون و 180 هزار ریال است که در صورت تکرار، مبلغ جریمه به 2 برابر این عدد افزایش می یابد.

وی اضافه کرد: علاوه بر این چنانچه کارفرمایان برای به کارگیری اتباع فاقد مجوز برخلاف قوانین و مقررات عمل کنند از طریق مراجع قضایی مستوجب سه تا 6 ماه حبس خواهند شد.

شفیع آبادی اضافه کرد: با توجه به این مصوبه از کارفرمایان تقاضا داریم برای جلوگیری از پیامدهای ناشی موارد قانونی، از به کارگیری اتباع فاقد مجوز در سطح استان خودداری کنند.

 

استان قزوین اشتغال حداقل دستمزد جریمه نقدی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر