کد خبر: 739719 A

مهدیخانی بیان کرد؛

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: موقعیت جغرافیایی ویژه و وجود صنایع متعدد، حجم و نوع حوادث را در استان افزایش داده است و باید امکانات امدادی قزوین متناسب با آنها ارتقا یابد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین قدرت الله مهدیخانی امروز چهارشنبه-22 اسفندماه-  در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور اسماعیل نجار معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در استانداری برگزار شد، افزود: قزوین در نوروز یکی از پرتردد‌ترین استان‌های کشور است و باید تمهیدات لازم برای تسهیل تردد مسافران و همچنین آماده سازی تجهیزات و امکانات در مواقع لزوم فراهم شود.

وی با بیان اینکه قزوین از استان‌های پرحادثه کشور است، اضافه کرد: 25 حادثه از 33 نوع حادثه شناخته شده در سطح جهان از قبیل سیل،زلزله،سرمازدگی و... در استان تجربه شده است و همین موضوع در کنار قرار گرفتن شهرک‌های صنعتی در اطراف استان، مسئولیت مدیریت بحران را بسیار سنگین کرده است.

مهدیخانی ادامه داد: امسال پنج شرکت تولید کننده مرتبط با مواد شیمیایی در قزوین دچار آتش سوزی شدند که تنها نمونه آخر یک تن کشته و 9 تن مصدوم داشت.

وی گفت: این حوادث در واحدهای تولیدی در حالی اتفاق می افتد که اقدامات مدیریت بحران و بازدیدهای مستمر از صنایع صورت می گیرد اما همچنان شاهد چنین حوادثی هستیم.

مهدیخانی اظهار داشت: تردد تانکرهای حامل مواد شیمیایی نیز از دیگر مواردی است که حوادث زیادی در قزوین می‌آفریند به گونه‌ای که در سال جاری 6 مورد واژگونی تانکرها را شاهد بوده‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: با وجود حجم بالای حوادث، امکانات فعلی امداد و نجات و آتش نشانی متناسب با نیازها نیست و امیدواریم تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

آتش نشانی شورای هماهنگی مدیریت بحران مدیریت بحران مسافران رئیس سازمان مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر