کد خبر: 738408 A

درافشانی مطرح کرد:

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: مسابقه ایده های شهروندی در 28 مدرسه شهر قزوین از سوی این سازمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد درافشانی روز یکشنبه با اعلام این خبر افزود: این مسابقه در قالب جشنواره بزرگ شهروندی در مدارس مقطع راهنمایی، دبیرستان و مراکز آموزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: ایجاد بستر لازم برای مشارکت داوطلبانه شهروندان به ویژه نوجوانان در اداره بهتر شهر، استفاده از نظر شهروندان و جلب مشارکت آنان در توسعه و پویایی قزوین و تقویت حس تعلق خاطر شهروندان بر توسعه پایدار محلات شهری از جمله اهداف برگزاری مسابقه ایده های شهروندی بود.

این مسئول فرهنگی با اشاره به سوالات این طرح افزود: اگر شهردار قزوین بودید چه اقداماتی انجام می دادید؟ و به نظر شما مهمترین معضل و آسیب شهر قزوین چیست؟ سوالاتی بودند که دانش آموزان و شهروندان باید به آنان پاسخ می دادند.

درافشانی یادآور شد: ایده شما در رابطه با جمع آوری زباله، کاهش ترافیک سطح شهر، راهکار موجود برای تشویق مردم برای استفاده از دوچرخه، توسعه سبز و کاهش مصرف آب در پارک ها و ارائه راهکار برای جلوگیری از تخریب اموال شهری به همراه ساماندهی دست فروشان نیز از جمله سوالات مطرح شده در بخش ایده و خلاقیت از مخاطبان بود.

وی ادامه داد: همچنین پنج هزار برگه سوال مسابقه شهروند مینودری در بین دانش آموزان و هنرجویان مراکز آموزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین توزیع شده است که پس از بررسی به بهترین ایده ها جوایز نفیسی اهدا می شود.

 

خلاقیت دانش آموزان شهرداری شهروند مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر