کد خبر: 736993 A

خوانساری خبر داد:

رئیس مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین گفت: خدمات دندانپزشکی رایگان توسط یک کلینیک سیار به مناطق محروم این شهرستان ارایه شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید علیرضا خونساری امروز چهارشنبه افزود: با توجه به اهمیت ارائه خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم، با پیگیری‌های انجام شده توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و واگذاری موقت خودرو کلینیک سیار دندانپزشکی خدماتی چون معاینه، کشیدن دندان، فیشورسیلانت و ترمیم (خدمات سطح دو) در مناطق محروم قزوین به شکل رایگان اقدام شد.

این مسئول حوزه بهداشت و درمان گفت: این خدمت رسانی در مناطق کم برخوردار و تحت پوشش مراکز خدمات جامع سلامت روستایی شهرستان قزوین از بهمن ماه آغاز شده است.

وی یادآور شد: تاکنون خدمات رایگان دندانپزشکی به 110 تن در روستای شیداصفهان با اولویت دانش آموزان، ارائه شده و برای ادامه این خدمات در مناطق کم برخوردار پیگیری های لازم انجام شده است.

رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین همچنین گفت: این کلینیک با هدف ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در مناطق کم برخوردار استقرار یافته است و روزانه به 15 تن، خدمات سطح 2 دندان پزشکی، شامل معاینه، پُرکردن (ترمیم) و کشیدن دندان را به صورت رایگان ارائه می دهد.

خونساری در ادامه بیان کرد: خدمات رسانی در این کلینیک به صورت روزانه و تا روز 28 اسفند ماه امسال ادامه خواهد داشت و در تلاش هستیم که بتوانیم استقرار این کلینیک سیار را در سال آینده و ماه های آتی نیز، تمدید کنیم.

دانشگاه علوم پزشکی مرکز بهداشت شهید بلندیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر