کد خبر: 734924 A

نماینده یونسکو در ایران از ابتکار شهرداری قزوین برای برگزاری جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی تقدیر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، چونلی هان در آستانه برگزاری دومین جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی به پاس برپایی ارزنده این جشنواره ملی پیام تقدیر و تشکر خود را برای متولیان این برنامه ارسال کرد.

در این پیام آمده است:

ابتکار شهر قزوین جهت ارتقای ورزش ها و بازی های سنتی به طور خاص برای نسل جوان امروز ما ارزشمند است و امیدواریم با افزایش و گسترش انواع جدید بازی،نسبت به ورزش ها و بازی های سنتی غافل نمانیم.

به عنوان نماینده یونسکو در جمهوری اسلامی ایران، ارزش بسیاری در خصوص ورزش ها و بازی های سنتی ایران و همچنین تلاش کارشناسان قائل هستم.

یونسکو به حفظ و ترویج ورزش ها و بازی های سنتی به منظور پیشبرد روحیه اجتماعی،نزدیک کردن انسان ها به یکدیگر و ایجاد حس افتخار در ریشه های فرهنگی جامعه متعهد است.

هدف کلی از ترویج این ورزش‌ها و بازی‌های سنتی،ارتقای همکاری بین المللی در حوزه فعالیت بدنی به منظور تقویت صلح،دوستی و تفاهم و احترام متقابل بین انسان ها به ویژه بین نسل جوان است.

جشنواره ملی فرهنگ و سنن ایرانی فروردین ماه سال جاری توسط شهرداری قزوین با مشارکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کار خود را در قزوین آغاز کرد و در فروردین ماه سال 98 دومین جشنواره آن برگزار خواهد شد.

 

ایران بازی شهرداری یونسکو دومین جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر