کد خبر: 732652 A

برای اولین بار در قزوین؛

رویداد استارتاپ ویکند باقلوا و شیرینی سنتی برای اولین بار در استان با هدف معرفی قابلیت ها و ظرفیت های کیفی شیرینی سنتی قزوین بویژه باقلوا به بازارهای داخلی و خارجی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، رویداد استارتاپ ویکند باقلوا و شیرینی سنتی برای اولین بار در استان با هدف معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کیفی شیرینی سنتی قزوین بویژه باقلوا به بازارهای داخلی و خارجی و سطح ملی با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان قزوین و شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین برگزار شد.

دراین رویداد سه روزه ۳۷ ایده خلاقانه مطرح شد که درنهایت توسط شرکت کنندگان ۱۰ ایده انتخاب شد و طی دو روز توسط مدرسان و منتورهای طرح بوم کسب و کار و تجاری سازی ها ایده ها آموزش داده شد و درنهایت سه ایده برتر انتخاب شد.

ایده‌های کسب و کار مکانیزاسیون برش باقلوا، اپ شیرینی‌شو و  بسته بندی شیرینی و باقلوا بعنوان ایده های برتر با کسب رتبه اول تا سوم انتخاب جوایز نقدی اعطا شد.

شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین به عنوان حامی اصلی روید اد نیز مشارکت مادی و معنوی داشته و از ایده های منتخب درفاز توسعه خوشه کسب و کار شیرینی سنتی قزوین حمایت های لازم بعمل آورد.

در حال حاضر قرارداد توسعه خوشه شیرینی سنتی با عاملیت توسعه منعقد شده است و این استان با داشتن پیشنه در تولید شیرینی سنتی و تنوع آن می تواند به قطب تولید شیرینی سالم درکشور مبدل شود.

شیرینی سنتی دارای قدمتی دویست ساله را در استان قزوین داراست و بیش از ۱۲ نوع شیرینی سنتی در استان وجود دارد با توسعه این خوشه می توانیم صنعتی کردن شیرینی با همان کیفیت شیرینی سنتی درسطح ملی و بین المللی در امر صادرات شیرینی جایگاهی کسب کرد.

در این مراسم حمیدرضا خانپور مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی، گرجی رئیس پارک علم و فناوری، فتح طاهری رئیس مرکز جامع علمی کاربردی استان قزوین، روزبه استاندار اسبق قزوین و جمعی از قنادان و شیرینی‌پزان استان حضور داشتند.

 

استان قزوین علم و فناوری کسب و کار مادی و معنوی مدیر عامل شرکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر