کد خبر: 730371 A

بیدخام خبر داد:

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: برای کاهش حضور متکدیان در قزوین در صورت دستگیری این افراد، 9 میلیون ریال جریمه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، مریم بیدخام امروز سه‌شنبه در ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار استان قزوین افزود: اگر چندین بار با متکدیان برخورد قضایی صورت بگیرد تنبیه خواهند شد و دیگر شاهد حضور آن ها در معابر و خیابان‌ها نخواهیم بود.

وی اضافه کرد: حضور متکدیان چهره شهر را نامناسب می‌کند بنابراین باید جمع آوری و ساماندهی آن ها با سرعت و جدیت بیش تری انجام شود. این اقدام صرفا به خاطر سال نو نیست و بعد از این ایام باید به صورت مستمر در دستور کار باشد.

این مسئول درباره ساماندهی کودکان کار نیز گفت: اگر به کودکان کار نپردازیم به یک آسیب اجتماعی بدل می شود.

بیدخام به همخوان نبودن تعداد کودکان کار در سطح شهر با آمارهای دستگاه‌های مجری اشاره کرد و ادامه داد: طی بررسی‌های صورت گرفته برخی خانواده‌ها کودکان خود را مجبور به کار اجباری می‌کنند که باید برخورد قانونی با سوءاستفاده کنندگان انجام شود.

وی، موثرترین اقدام در ساماندهی کودکان کار را به تهیه مکان مناسب برای استقرار آنها عنوان کرد و یادآور شد: شهرداری باید مکانی را برای این افراد در نظر بگیرد تا سپس سایر دستگاه‌هایی متولی در حوزه کودکان کار اقدامات بعدی را انجام دهند.

استان قزوین سال نو کودکان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر