کد خبر: 729792 A

هشدار مسؤولان در جلسه شورای سلامت آبیک؛

در جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک از ناسالم بودن آب شیر یکی از گاوداری‌های نزدیک شهر آبیک و سخن به میان آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، جلسه شورای سلامت شهرستان آبیک امروز با حضور شهرام احمدپور فرماندار این شهرستان و دیگر مسؤولان برگزار شد.

محمد ایران‌نژاد رئیس اداره حفاطت محیط زیست شهرستان آبیک در این جلسه اظهار کرد: 30 سال است که ضایعات کارخانه قند یزبر توسط رانندگان کامیون‌ها در حجم بسیار وسیعی در اطراف این کارخانه پراکنده و ریخته می‌شود و رعایت نمی‌شود.

وی افزود: اخطار لازم به مدیرعامل کارخانه قند داده شده که با تکرار اخطار و در مرحله سوم به عنوان وادحد آلاینده، این کارخانه به دادگاه معرفی می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک ادامه داد: از سوی مدیرعامل کارخانه قند قول داده شده طی برنامه زمانبندی، نسبت به جمع‌آوری پسماندها اقدام لازم صورت گیرد.

آب گاوداری ناسالم است

رضا اسدی کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک هم در این جلسه گفت: مردم شهر آبیک از شیر آبی که در یکی از گاوداری‌های نزدیک این شهر قرار دارد، آب شرب برداشت می‌کنند که کلرزنی نمی‌شود و در هر لحظه احتمال آلودگی شیمیایی و میکروبی وجود دارد.

وی افزود: خطر آلودگی ثانویه بعد از مصرف آب شرب ناسالم، بیشتر است.

این کارشناس ادامه داد: لازم است اگر در روستایی کارهای عمرانی و لوله‌گذاری اقدام می‌شود به شبکه بهداشت اطلاع دهند تا نسبت به کلرزنی بیشتر گام برداشته شود و با آلودگی آب شرب مواجه نشویم.

شیر قند محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر